نشان ملی مرغوبیت در گلیم

فتحعلی قشایی فر، استاد گروه فرش دانشگاه کاشان با دریافت دو نشان ملی مرغوبیت در رشته گلیم تعداد نشان های خود در رشته فرش و صنایع دستی را به ۱۰ نشان افزایش داد.

استاد گروه فرش دانشگاه کاشان،  در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش) گفت: در چهارمین دوره برگزاری نشان ملی  صنایع دستی ایران، حائز دو نشان ملی در رشته گلیم، با شاخص های ارزیابی(مرغوبیت،اصالت،نوآوری و قابلیت بازاریابی) شد.

وی با اشاره به اینکه این نشان هر دو سال یک بار در کشور برگزارمی شود افزود: این آثار در دو مرحله استانی و ملی داوری می شود که آثار گلیم بنده در دو مرحله استانی و کشوری  برگزیده  و عنوان نشان ملی مرغوبیت  صنایع دستی را دریافت کرد.

وی با بیان اینکه هر هنرمند فقط می تواند دو اثر جهت دریافت نشان شرکت دهد اظهار داشت:  آثار منتخب نشان ملی اجازه شرکت در نشان جهانی یونسکو را در اینده خواهند داشت.

قشایی فر، با اشاره به اینکه معیارهای در نظر گرفته شده برای ارزیابی نشان ملی مرغوبیت، اصالت، مرغوبیت، نوآوری، قابلیت بازاریابی و عرضه در بازار و... است، خاطرنشان کرد: با احتساب این دو نشان، ۱۰ نشان تاکنون در رشته فرش و صنایع دستی دریافت نموده ام.

خبرنگار: حرمت سادات متولی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =