ابوالقاسم محمد زاده

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی و موکت و کف‌پوش و نمایشگاه تخصصی فرش دستباف ازجمله موارد ۱۳ نمایشگاه تخصصی برای ترویج کالای ایرانی است که امسال در این استان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش) به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر؛ ابوالقاسم محمد زاده افزود: ۱۳ نمایشگاه تخصصی امسال در راستای حمایت از کالای ایرانی، ترویج و تبلیغ محصولات تولید داخل و توسعه صادرات غیرنفتی در چارچوب ضوابط سازمان توسعه تجارت ایران در مرکز استان برگزار می‌شود که نمایشگاه‌های فرش ماشینی و دستباف نیز ازجمله این موارد است.

وی، افزود: برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی به‌منظور هم‌افزایی در حوزه‌های صنعت، معدن، صنایع کشاورزی، صنایع دریایی، صنایع‌دستی و گردشگری، نفت و گاز و پتروشیمی، تجارت، بازرگانی و تجاری‌سازی تولیدات و خدمات توسط کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان در چارچوب شیوه‌نامه مربوطه سیاست‌گذاری و پیش‌بینی‌شده است.

به گفته وی، عناوین نمایشگاه‌های تخصصی شامل نمایشگاه تخصصی کودک و نوجوان و بازی‌های فکری / نمایشگاه تخصصی لوازم‌خانگی صوتی تصویری / نمایشگاه تخصصی مبلمان و صنعت چوب / نمایشگاه حمل‌ونقل، امور گمرکی، بندرها و دریانوردی (توانمندی‌های دریایی) / نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی و موکت و کف‌پوش / نخستین نمایشگاه تخصصی انرژی با محوریت آب، برق و گاز / نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان و تجهیزات وابسته / نمایشگاه دام و طیور، شیلات، آبزیان و جشنواره غذاهای دریایی / نمایشگاه الکامپ و تلکامپ، فن‌آوری‌های نوین / نمایشگاه تخصصی فرش دستباف / نمایشگاه پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی / نمایشگاه تخصصی صنعت خودرو و نمایشگاه خدمات شهری است.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به تسهیل ارتباطات تجاری مابین بخشهای مختلف تأمین، تولید، عرضه و مصرف تصریح کرد: حضور بنگاه‌های اقتصادی در نمایشگاه‌های تخصصی باهدف ارائه دستاوردهای تکنولوژی و فناوری‌های نوین می‌تواند هماهنگی و ارتباط مؤثری را در زنجیره تولید تا توزیع محصول ایجاد نماید.

محمد زاده، حضور در سه نمایشگاه خارج از کشور، اعزام پنج هیئت تجاری و پذیرش سه هیئت خارجی را

از دیگر برنامه‌های این سازمان در حمایت از حضور کالای ایرانی در بازارهای هدف و جذب سرمایه‌گذاری و دانش فنی باهدف توسعه صادرات کالا و خدمات فنی مهندسی برشمرد.

وی عنوان کرد: تقویم نمایشگاهی فوق در راستای ابلاغ وزیر محترم صنعت معدن و تجارت عنوان رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران موضوع ساماندهی و ارتقاء کیفیت فعالیت نمایشگاهی و صادرات محور شدن نمایشگاه‌ها در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان طی اسفندماه ۱۳۹۶ تصویب و در سال جاری عملیاتی خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =