فرش

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری گفت: فرش چهارمحال و بختیاری اصالت طرح و رنگ دارد که باید به‌عنوان کالای جهانی به دنیا معرفی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش) به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، سید نعیم امامی صبح امروز در دوره آموزشی تخصصی ارتقا مهارت رنگرزان کشور اظهار داشت: فرش و آب‌معدنی دو ظرفیت مهم استان چهارمحال و بختیاری است.

وی بابیان اینکه پیشینه تاریخی فرش در خانه‌های استان در کشور شناخته‌شده است، افزود: معرفی فرش دستباف به مردم، رویکرد و سلایق مردم را از فرش ماشینی به فرش دستباف تغییر می‌دهد که کمک بسیاری به رونق بازار فرش دستباف می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: چهارمحال و بختیاری اصالت طرح و رنگ فرش را دارد و باید ما هم فرش را به‌عنوان کالای جهانی به دنیا معرفی کنیم و برای دنیا تولید کنیم.

امامی با اشاره به وجود رنگ‌های گیاهی در فرش استان گفت: گونه‌های گیاهی خاص در مراتع استان از گذشته در صنعت رنگرزی فرش استان کار آرایی داشته است.

وی بابیان اینکه این اقدام حرکت خوبی در راستای حمایت از کالای ایرانی و تولید کیفی است خاطرنشان کرد: هنر صنعت فرش از سابق در کشور ما زبانزد بوده است و با تلفیق تجربه و علم به‌ویژه درزمینهٔ تولید فرش دستاوردهای خوبی به همراه دارد.

علیرضا جیلان رئیس اداره فرش استان چهارمحال و بختیاری نیز اظهار داشت: ۳۰ نفر از برترین رنگرزان کشور از امروز تا ۳۰ فروردین‌ماه جدیدترین فنون رنگرزی خامه فرش دستباف را در این دوره آموزشی در دانشکده هنر فارسان فرامی‌گیرند.

وی با اشاره به‌ضرورت انتقال تجربیات در حوزه فرش دستباف افزود: این دوره آموزشی در دو بخش تئوری و عملی در حال برگزاری است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =