نشست فراکسیون فرش

عضو فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلام با انتقاد از اینکه فرش دستباف در حال احتضار است، گفت: اگر جلسات بارها تکرار شود معجزه ای از آن بیرون نمی آید بنابراین بهتر است یک جلسه هیات وزیران نیز مختص فرش تشکیل شود.

توقف کامل صادرات فرش با توجه به نوسانات فعلی بازار ارز در نشست فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس با فعالان این حوزه هشدار داده و بر چاره اندیشی در این خصوص تاکید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش) به نقل از خبرگزاری خانه ملت، علی وقف چی، رییس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس در نشست اعضای فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس با صادرکنندگان و تولیدکنندگان این حوزه (با موضوع بررسی مشکلات حوزه فرش در جلسه فراکسیون فرش و صنایع دستی) با بیان اینکه اتحادیه فرش روستایی گزارش عملکردی از سال های گذشته را به فراکسیون ارائه کند، گفت: صادرکنندگان و تولیدکنندگان خلاء های قانونی تولید را به فراکسیون اعلام کنند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در این نشست ادامه داد: برای مصرف داخلی فرش و صنایع دستی باید برنامه ریزی و همچنین موانع استفاده هنرمندان فرش و صنایع دستی از تسهیلات صندوق توسعه ملی باید رفع شود.

رحیمی نیز خطاب به مسئولان حاضر در این نشست گفت: در نامه ای تخصصی دغدغه ارز را مطرح کنید تا فردا در صحن علنی به دولت، رییس جمهور و وزرا تذکر کتبی داده و نامه را به دفتر دولت و وزرا منعکس کنم تا در این مورد چاره اندیشی شود.

علیرضا رحیمی عضو فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس با انتقاد از اینکه فرش دستباف در حال احتضار است، گفت: بنابر وظیفه اخلاقی و قانونی در کنار شما هستم؛ برای خروجی مناسب ترکیب این جلسات تغییر یابد زیرا اگر این جلسات بارها تکرار شود معجزه ای از آن بیرون نمی آید بنابراین بهتر است آقایان رضوی از ریاست جمهوری، کرباسیان از وزارت اقتصاد و شریعتمداری از وزارت صنعت به این ترکیب افزوده شود و از سویی نیاز است یک جلسه هیات وزیران مختص فرش نیز تشکیل شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: پیچیدگی هایی که در طول و گذر زمان در دولت ها و مجلس ها انجام شد ...

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =