دموتکس ترکیه

مدیر فروش شرکت فرش ماشینی جردن گفت: حضور در نمایشگاه دموتکس ترکیه به لحاظ دسترسی راحت‌تر و هزینه‌های کمتر فرصت موفق‌تر تبلیغات و بازاریابی فرش ایران برای کشورهای خارجی است.

محمود نوروزپور، در حاشیه برگزاری نمایشگاه دموتکس ترکیه ۲۰۱۸ در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش) گفت: برگزاری نمایشگاه‌های دموتکس به‌ویژه ترکیه به این جهت که زمینه حضور مستقیم و چهره به چهره تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان فرش را برای عرضه مستقیم این محصول به مشتریان فراهم می‌کند فرصت مغتنم و ویژه‌ای برای آن‌ها است.

وی با تأکید بر اینکه همه تبلیغات و بازاریابی محصولات جدید را نمی‌توان از طریق فضای مجازی با شبکه‌های اجتماعی واتساپ و سایر آن پیگیری و اطلاع‌رسانی کرد افزود: نمایشگاه دموتکس ترکیه امکان بهتر و بیشتر برقراری این ارتباط و تعامل حضوری را بین تولیدکنندگان و مشتریان آن‌ها برقرار می‌کند.

به گفته وی، حضور در نمایشگاه‌های چین و آلمان علاوه بر دوری مسافت به دلیل هزینه‌های بالا سخت‌تر از شرکت در نمایشگاه دموتکس ترکیه است.

*دموتکس فرصت ملاقات حضوری با رقبا و مشتریان در رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت

مدیر فروش شرکت فرش ماشینی جردن، حضور در نمایشگاه دموتکس ترکیه را بستر مناسب دیدوبازدید مشتریان از شرکت‌های فرش ماشینی ایران، بحث و بررسی مشکلات و نواقص، رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت، تعامل و همفکری با خریداران در اصلاح طرح و نقشه‌های درخواستی آن‌ها، هم‌اندیشی با فروشندگان ترکی نخ و الیاف در بررسی مشکلات خرید به‌صورت مستقیم و آنلاین برشمرد.

نوروزپور، با تقدیر ازعوامل اجرایی دموتکس به‌ویژه سرکار خانم آزلبار نماینده دموتکس در ایران گفت: دموتکس فرصت ارزیابی مشتریان، معرفی محصولات جدید و جذب مشتریان جدید است.

*تجربه پنج دوره حضور نمایشگاهی در دموتکس ترکیه و آلمان

وی تجربه پنج دوره حضور نمایشگاهی فرش جردن در دموتکس ترکیه و هانوفرآلمان را یادآور شد و گفت: فرش جردن تاکنون سه دوره در نمایشگاه دموتکس ترکیه و دو دوره حضور در نمایشگاه دموتکس هانوفر آلمان را تجربه کرده است.

به گفته وی، شرکت فرش ماشینی جردن تصمیم دارد در نمایشگاه دموتکس چین را برای نخستین بار در سال ۲۰۱۹ نیز تجربه و ثبت کند و برای نمایشگاه دموتکس آلمان ۲۰۱۹ نیز تصمیم به ثبت‌نام دارد.

*تحریم‌ها و عدم رابطه دیپلماتیک با بعضی کشورها صادرات فرش را با مشکل و هزینه مضاعف روبرو کرده است

مدیر فروش شرکت فرش ماشینی جردن، در ادامه با تأکید بر اینکه متأسفانه مسائل تحریم و عدم رابطه دیپلماتیک با بعضی کشورها فروش و صادرات فرش را به این کشورها بسیار مشکل و هزینه‌های اضافی در نقل‌وانتقال و انتخاب یک کشور سوم برای جابجایی روبرو کرده است گفت: هزینه‌های انتقال فرش برای ارسال به یک کشور فاقد رابطه با ایران از طریق کشور سومی ۱۵ هزار دلار هزینه را بر ما تحمیل کرد.

*حمایت دولت ترکیه از تولیدکنندگان فرش این کشور

نوروزپور، وجود تعرفه‌های گمرکی و مسائل مالیات را از دیگر مشکلات تولید و صادرات فرش دانست و گفت: این در حالی است که کشور ترکیه فوق‌العاده از تولیدکنندگان خود صنعت فرش و صنایع نساجی خود حمایت می‌کند و تسهیلات و خدمات بسیاری به آن‌ها می‌دهد.

به گفته وی، ازآنجاکه تولیدکنندگان نخ و فرش در ترکیه به دلیل استفاده از جوایز و مشوق‌های صادراتی به‌عنوان‌مثال دریافت جایزه صادراتی برای ۱۵ تا ۱۸ درصد قیمت تمام‌شده استفاده می‌کنند برای فروش قیمت پایینی را ارائه می‌کنند دیگر تولیدکنندگان ایرانی نمی‌توانند با آن‌ها رقابت کنند.

این جوان فعال در صنعت فرش ماشینی، تعیین اعمال شرایط مختلف و تأثیرگذار بر نحوه تولید و فروش فرش از طرف نهادها، مراکز و حتی بعضی مسؤولین را تأکید کرد و گفت: ایجاد تسهیلات و حمایت از ما تولیدکنندگان و صنعتگران فرش حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی برای عرضه آسان‌تر و بیشتر در بازارهای جهانی و رقابت با سایر کشورهای فعال در این عرصه است که امکانات و حمایت‌های خوبی از دولت‌هایشان دریافت می‌کنند.

شایان ذکر است: نمایشگاه فرش و کف‌پوش دموتکس ترکیه ۲۰۱۸ (قازیان طپ) در فضایی به متراژ ۲۹.۰۰۰ مترمربع با ۱۹۵حضور غرفه گذار بین المللی که 11 شرکت کننده آن از واحدهای تولیدی فرش ماشینی و یک شرکت مرتبط با صنعت نساجی ایران بود ۲۴ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۸ (چهارم تا ششم اردیبهشت ۹۷) در شهر قاضی انتپ ترکیه برگزارشد.

ایران بیشترین تعداد غرفه گذاران خارجی در این نمایشگاه را داشت و بیشترین تعداد آن نیز از شرکت های تولید فرش ماشینی در منطقه کاشان و آران و بیدگل  به عنوان قطب فرش ماشینی کشور بود.

خبرنگار اعزامی از عصر فرش: حرمت سادات متولی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =