سورنا ستاری

معاون علمی‌فناوری رئیس‌جمهور گفت: ما صنعتی به نام صنعت فرش داریم که هنوز با تمام مشکلات نقش می‌کشد و صادرات دارد اما دانشگاه چه خدمتی به صنعت فرش و صنایع‌دستی ما کرده است؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش) به نقل از خبر آنلاین، سورنا ستاری گفت:ما صنعتی به نام صنعت فرش داریم که هنوز با تمام مشکلات نقش می‌کشد و صادرات دارد. دانشگاه چه خدمتی به صنعت فرش و صنایع‌دستی ما کرده است؟ ما برای کسانی که تمام عشق و زندگی‌شان را در صنایع‌دستی صرف کردند، چه کردیم؟ این در حالی است که وقتی از صادرات صحبت می‌کنیم، بلافاصله به همین صنایع‌دستی و فرش و ... مباهات می‌کنیم؛ درحالی‌که دانشگاه خدماتی به این صنایع ارائه نداده است.

اوضاع صنایع ما هم به همین ترتیب است. ما در اصفهان تمام تلاشمان را کردیم که صنعت فولاد، سیمان، پالایشگاه و نیروگاه داشته باشد، اما الآن اصفهان سومین استان کشور ازنظر درصد بیکاری است.

آب آن را از بین بردیم، هوایش را هم همین‌طور. درصورتی‌که اصفهان شهری فرهنگی است و با توانایی‌هایش می‌توانست دنیا را فتح کند و فرهنگ جهان را تحت تأثیر قرار دهد. چرا این کارها را کردیم؟ چون دانشگاهی غیربومی و صنعتی غیربومی را با ایده‌های غیربومی به آنجا بردیم.

شایان ذکر است: مشروح کامل گزارش خبری معاون علمی‌فناوری رئیس‌جمهور دربازدید از خبرآنلاین و شرکت در مصاحبه کافه‌خبر را با موضوع راهکارهای نجات اقتصاد کشور از زبان رئیس «جمهوری استارتاپ‌ها»و تیتر « دکتر ستاری: بیش‌از ۱۰۰۰ نفر از نخبگان را به کشور بازگردانده‌ایم» در خبرگزاری تحلیلی ایران خبر آنلاین که صبح امروز شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ساعت  ۱۱:۱۷:۳۴ منتشر کرده است مطالعه کنید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =