• ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
  • خبرنگار: hashemikhah
  • کد خبر: 1528
سفیر اسپانیا

رییس مرکز ملی فرش ایران که پیش از ظهر دوشنبه به دعوت طرف اسپانیایی مهمان سفارت اسپانیا در ایران بود در گفت و گو با سفیر این کشور با اشاره به روابط تاریخی بین دو کشور از صدر اسلام تا کنون خواهان گسترش مناسبات اقتصادی بین دو کشور بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش) به نقل از گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ فرشته دستپاک ضمن بیان این مطلب در دیدار با سفیر اسپانیا در تهران، تاکید کرد که تحریم های یک جانبه و غیر عادلانه ی ایالات متحده نمی تواند جایگاه فرش دستباف ایرانی را در سطح جهان به مخاطره اندازد.

آقای ادواردو لوپز بوسکتس سفیر اسپانیا در ایران با یادآوری این نکته که در قرون وسطی فرش دستباف ایرانی، ترک و اسپانیایی حرف اول را در دنیا میزد، تاکید کرد که فرش ایرانی از نظر کیفیت و زیبایی در جهان بی نظیر است.

وی افزود: خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم­ها به مبادلات تجاری ایران و اسپانیا در حوزه فرش تاثیر نخواهد گذاشت و فعالیت بازرگانان ایرانی فرش در اسپانیا کماکان ادامه خواهد یافت.

فرشته دستپاک در خاتمه این دیدار از سفیر اسپانیا در ایران خواست که به عنوان کشوری با سابقه دیرین روابط با ایران و جهان اسلام، صدای فرش دستباف ایرانی را به مردمان اروپا برساند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =