بازار زیبای فرش همدان از دریچه دوربین

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی توضیحاتی پیرامون صادرات فرش ایران در دوران تحریم ها ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش) به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محمدحسین فرهنگی صبح امروز با اشاره به اجرای تحریم‌های فرش ایران، اظهار داشت: بخش خصوصی اگر در این بخش حساب شده عمل کند، مشکلی در صادرات فرش ایجاد نمی‌شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نوسانات ارزی به نفع صادرات بوده و به ضرر صادرات نیست، افزود: گاهی در بخش واردات مشکلاتی وجود دارد که ممکن است روی هزینه‌ها و در واردات اقلام اولیه موردنیاز بافندگان فرش تاثیر بگذارد؛ اما در حوزه کلان اگر به درستی مدیریت شود می‌تواند به نفع صنعت فرش و تولید فرش دستباف باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: لازمه بازاریابی کار علمی و کارشناسی است که تشکل‌های صنفی فرش باید به دنبال فعالیت کارشناسی و بازاریابی باشند.

فرش دستباف ایرانی یکی از بخش‌های مهم درآمدزایی و ارزآوری کشور است

وی با بیان اینکه فرش دستباف ایران به عنوان صنعتی آمیخته به هنر، یکی از بخش‌های مهم درآمدزایی و ارزآوری کشور است، تصریح کرد: این بخش می‌تواند کشور را از وابستگی به اقتصاد تک ‌محصولی نفت خارج و به رشد و توسعه کشور و اشتغالزایی کمک کند و در این راستا باید به بافندگان این صنعت توجه ویژه‌ای صورت بگیرد.

باید با برنامه‌ریزی و نیازسنجی بازارهای جهانی دوباره سلیقه‌ها و نظرات خریداران را شناخت

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، تاکید داشت: باید با برنامه ریزی و نیازسنجی بازارهای جهانی دوباره سلیقه‌ها و نظرات خریداران را شناخت و سپس با برطرف کردن مشکلات افراد حاضر در این صنف رو به سوی رشد و شکوفایی حرکت کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =