نشست هم اندیشی

نشست هم اندیشی معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان با صاحبان صنایع زنجیره تامین و تولید فرش ماشینی که در محل اتحادیه تولیدکنندگان فرش ماشینی و صنایع وابسته برگزارشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش) حمیدرضا مومنیان در این جلسه هم اندیشی با اشاره به شرایط اقتصادی ویژه کشور در حوزه صنعت، گفت: طی ۴۰ سال اخیر جهت گیری شدیدی به سمت تولید فرش ماشینی در شهرستان وجود داشته به طوری که بالغ بر ۷۵ درصد سرمایه گذاری، تولید و اشتغال این صنعت در منطقه کاشان انجام شده است، به همین جهت کوچکترین آسیب پذیری در زنجیره تامین، تولید و فروش فرش ماشینی، بخش عمده ای از صنعت و اشتغال شهرستان را تحت الشعاع قرار می دهد.

وی افزود: بنابراین سرمایه گذاری در سایر حوزه های اقتصادی نظیر گردشگری باعث خروج از تک محصولی بودن شهرستان شده و حاشیه ای امن را برای فعالان اقتصادی ایجاد می کند.

مومنیان با تاکید بر مدیریت و برنامه ریزی جامع در حوزه فرش ماشینی، بدست آوردن کنترل بازار عرضه و فروش فرش و حذف واسطه ها را یکی از راهکارهای افزایش درآمد در این عرصه برشمرد.

وی ضمن استقبال از برگزاری اینگونه جلسات، همفکری صاحبان صنایع و مدیران بخش دولتی را در حل موانع و مشکلات صنعت بسیار موثر دانست و ابراز امیدواری کرد با حمایت مجموعه زنجیره تامین و تولید فرش ماشینی اعم از حوزه های ریسندگی، بافندگی و تکمیل، زمینه استمرار تولید فراهم شود.

معاون استاندار اصفهان ادامه داد: در حوزه هایی نظیر بیمه، مالیات و تامین زیر ساخت های حیاتی تلاش ما بر این است که مشکل جدی برای تولیدکنندگان ایجاد نشود.

مومنیان در پایان این نشست توجه به سایر فرصت های سرمایه گذاری را یکی از اولویت ها و نیازهای اساسی صاحبان صنایع فرش ماشینی برشمرده و اظهار داشت: فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری و جایگزین نمودن فرش ماشینی در منطقه وجود دارد که ضروری است مورد توجه فعالان اقتصادی قرار گیرد؛ البته در حوزه گردشگری نیز آسیب هایی متوجه سرمایه گذاران می باشد نظیر هجوم سرمایه گذاری به سمت خانه های تاریخی که ممکن است در سال های آینده با مشکلاتی مواجه شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =