• ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
  • کد خبر: 1728
نمایشگاه فرش تهران

آیا نمایشگاه فرش ماشینی تهران با وضعیت برگزاری فعلی، واقعا بین‌المللی است؟!!تقریبا تمام غرفه گذاران نمایشگاه فرش ماشینی سال ۹۷ تهران داخلی هستند. فقط یکی دو شرکت کننده خارجی، آن هم احتمالا!!!

دو روز دیگر تاریخ رسمی افتتاح نمایشگاه فرش ماشینی تهران در سال ۹۷  فرا می رسد.نمایشگاهی که باید ویترینی برای پرتاب محصولات داخلی به بازارهای صادراتی باشد. اما حقیقت چیز دیگریست.

نمایشگاه امسال هم مانند سال قبل با حضور حداقلی شرکت کنندگان خارجی برگزار خواهد شد. علاوه بر این استقبال تولیدکنندگان داخلی نیز از این نمایشگاه به شدت کاهش یافته است. به طوری که به گفته مسئول اجرایی دهمین دوره نمایشگاه فرش ماشینی تهران، کاهش ۲۵ درصدی شرکت‌کنندگان را در سال ۹۷ به همراه داشته است.

به گفته تحلیلگران انتظار می رود بدنبال عدم استقبال غرفه گذاران در نمایشگاه امسال، شاهد کاهش شدید تعداد بازدیدکنندگان نیز باشیم. این امر این زنگ خطر را به صدا درمی آورد که اگر تغییر در شیوه های برگزاری نمایشگاه فرش ماشینی اتفاق نیفتد، شاهد حذف آن و واگذاری این فرصت به رقبای خارجی منطقه‌ای نظیر ترکیه و مصر در آینده‌ای نزدیک خواهیم بود. به نظر می‌رسد تغییر در شیوه برگزاری یا تغییر مجریان نمایشگاه برای دوره‌های بعد مهمترین اولویت نمایشگاه حال حاضر صنعت فرش ماشینی ایران است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =