غلامحسین شافعی

چنانچه مالیات بر خانه‌های خالی و فرارهای مالیاتی جدی گرفته شود، امکان کاهش سهم مالیات صنعت تا ۱۰ درصد نیز وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش) به نقل از ایرنا، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از موافقت سازمان امور مالیاتی با کاهش پنج درصدی مالیات بخش صنعت خبر داد.

غلامحسین شافعی در نشست اعضای شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اعلام این خبر ابراز امیدواری کرد که این موضوع به تصویب مجلس شورای اسلامی نیز برسد.

او توضیح داد که چنانچه مالیات بر خانه‌های خالی و فرارهای مالیاتی جدی گرفته شود، امکان کاهش سهم مالیات صنعت تا ۱۰ درصد نیز وجود دارد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران، با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای هیات دولت، یادآوری کرد که در ملاقات روز هفتم شهریور ماه رهبری با اعضای هیات دولت، معظم له فرمودند که دولت سخنان اعضای اتاق بازرگانی را بخواند، بشنود و ببیند و این تکلیفی بر اعضای هیات دولت بود که بخش خصوصی را در تصمیم‌سازی‌ها مشارکت دهد.

او با تاکید بر اینکه با شرایط جدید و تنش‌های ارزی در اقتصاد ایران، میزان سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولیدی باید به چند برابر فعلی افزایش پیدا کند تا بتوانند مانند گذشته واحدهای تولیدی را مدیریت کنند، گفت: به صنعتگری که واحد تولیدی‌اش در حال تعطیلی است، اخطار داده می‌شود و درنهایت او را راهی زندان می‌کنند اما از طرف دیگر بانک مرکزی باید بسیج شود تا پول سپرده‌گذارانی را که تاکنون سود بسیار از موسسات مالی – اعتباری دریافت کرده‌اند به آنها بازگرداند. بهتر است موضوع هدررفت منابع توسط کمیسیون‌های مختلف مجلس بررسی شده و راهکاری مناسب برای آن ارائه شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =