• ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
  • کد خبر: 1764
نمایشگاه فرش تهران

نفس دهمین نمایشگاه فرش ماشینی تهران گرفته شد!

ساعت نزدیک به ۱۷ بعدازظهر پنجشنبه ۱۵ شهریورماه است که خبر می‌رسد: فردا به دلیل همزمانی با اجلاس روسای جمهور کشورهای همسایه، نمایشگاه فرش ماشینی تعطیل است. خبر، غیرمنتظره و ناگهانی است. در ساعات پایانی روز اول و درحالی‌که نه‌تنها همه غرفه داران، بلکه خریداران هم به بازدید در روز جمعه امید داشتند، نفس نمایشگاه گرفته شد.

تعطیلی بهترین روز نمایشگاه و جایگزینی دوشنبه به جای جمعه، نمی تواند التیامی برای خسارت جبران ناپذیر شرکت کنندگان باشد. حالا بسیاری از بازدیدکنندگانشان، تهران را ترک کرده اند یا در روزهای کاری، فرصت حضور ندارند.

گپ و گفتی کوتاه با غرفه داران می‌زنیم؛ یکی از استقبال کم و خلوتی نمایشگاه می‌گوید و دیگری از تعطیلی روز جمعه گله‌مند است؛ دلش پر است از این‌که دیر اطلاع داده‌اند، می‌گوید ما دعوت‌نامه‌ها را برای مدعوین از قبل فرستاده بودیم و این موضوع باعث تخریب وجهه ما شد.

 آن‌سوتر، دیگری می‌گوید جمعه روزی است که نه‌تنها خریداران و جامعه هدف ما در شهرستان‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند برای آمدن، بلکه خود تهرانی‌های شاغل هم جمعه را برای بازدید انتخاب می‌کنند.

کارشناس فروش یکی از برندهای فرش با ناراحتی می‌گوید: با این هزینۀ سنگین هتل‌های تهران، یک روز اضافه باید بمانیم و از طرفی ریزش مشتری زیادی داشتیم، همه‌اش برای ما ضرر بود. نظر مسئول روابط عمومی یکی از شرکت‌ها این است که نه‌تنها ما، بلکه خیلی از شرکت‌ها اگر از قبل می‌دانستند جمعه تعطیل است قطعاً نمی‌آمدند.

موضوعی که باید مدنظر داشت، این است که یکی از روزهای مهم در هر نمایشگاهی روز جمعه بوده، و قطعاً یکی از گزینه‌های مدنظر برای شرکت مدیران در نمایشگاه، تقارن با روزهای پایانی هفته است. بنابه گفته غرفه داران، این تلاقی زمانی و اعلام دیرهنگام آن، پیامدهای منفی زیادی برایشان داشته، حالا سؤال این است که چرا بعد از اطلاع از خبر تعطیلی روز جمعه، به‌صورت رسمی به رسانه‌های مرتبط و تأثیرگذار اعلام نشد تا به‌طور صحیح و اصولی اطلاع‌رسانی شود؟

خبرنگار: حوریه شیوا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =