پایان ۲

دهمین نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی تهران که پیش‌ازاین قرار بود دیروز یکشنبه ۱۸ شهریور به پایان برسد امروز دوشنبه ۱۹ شهریور به کار خود خاتمه داد.

دهمین نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی تهران که پیش‌ازاین قرار بود دیروز یکشنبه ۱۸ شهریور به پایان برسد امروز دوشنبه ۱۹ شهریور به کار خود خاتمه داد.
این در حالی بود که بسیاری از مشتریان بالقوه، فرصت طلایی بازدید از نمایشگاه را در روز جمعه به دلیل ایجاد تداخل زمانی با جلسه اجلاس سران و تعطیلی ناگهانی نمایشگاه، از دست دادند و این افسوس و حسرت بزرگی برای غرفه داران نیز هست، برای مدیرانی که ماه‌ها منتظر فرصتی برای نمایش زحمات و هنر خود در این رویداد بودند، اما بهترین زمان را که تعطیلی پایان هفته بود، از دست دادند.
به گفته بسیاری از بازدیدکنندگان و غرفه داران، نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی تهران، امسال رونق چندانی نداشت. بسیاری از برندهای معتبر فرش، در این رویداد حضور نداشتند و همچنین بودند افرادی که بعد از جانمایی و قبل از آغاز رسمی نمایشگاه، حضور خود را لغو کردند.
از طرفی با توجه به «بین‌المللی» بودن نمایشگاه، (که گویا تنها در عنوان آن ثبت‌شده و کاربرد دیگری ندارد!)، تبلیغات و بازاریابی برای جذب مشتری خارجی، بسیار ضعیف بود. جز اندک بازدیدکنندگان عراقی و افغان، از سایر کشورهای اروپایی و آسیایی، حضوری دیده نمی‌شد.
همچنین عدم مشخص بودن قیمت‌ها، عملاً این نمایشگاه را بدون بازدهی می‌کند.
یکی از نقدهای جدی که غرفه گذاران در روز آخر به آن اشاره کردند، این بود که با توجه به تعطیلی روز جمعه و اضافه شدن یک روز برای نمایشگاه، به هم خوردن برنامه‌ریزی‌ها و از بین رفتن یک روز کاری، برگزارکنندگان نمایشگاه می‌توانستند با مدیریت قوی، تدبیری بیندیشند که خروج محصولات هم‌زمان با تمام شدن نمایشگاه امکان‌پذیر بوده و لازم به از دست دادن یک روز کاری دیگر نباشد.
دهمین نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی به پایان رسید، اما نقدها و حرف‌های ناگفته، همچنان ادامه دارد.

خبرنگار: حوریه شیوا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =