محسن صالحی نیا

معاون امور صنایع و اقتصادی وزارت صنعت، معدن و تجارت، اصلی ترین سیاست دولت در حوزه اقتصاد را رونق تولید در کشور دانست و گفت: بر همین اساس اقداماتی نیز در کشور انجام شده و دیگر برنامه های مرتبط با این مقوله نیز با جدیت دنبال خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)  به نقل از خبرگزاری ایرنا، محسن صالحی نیا در جمع فعالان اقتصادی شهرستان سپیدان فارس افزود: همچنین بنا داریم که با همکاری و مساعدت مسئولان کشوری و استانی، بانک های عامل و درایت تولید کنندگان و صادر کنندگان به راهکارهای مناسبی برای بهبود روند رو به رشد واحدهای صنعتی دست یابیم.
او ادامه داد: تامین و تخصیص ارز مورد نیاز، تامین مواد اولیه، مشخص کردن زمینه واردات در مقابل صادرات با حمایت سازمان توسعه تجارت، پشتوانه سازی سرمایه در گردش، بازسازی و نوسازی و اصلاح ظرفیت واحدهای تولیدی برای رونق و توسعه فعالیت های اقتصادی در سطح کلان از جمله هدافگذاری های وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه حمایت از واحدهای تولیدی است.
وی ضمن تاکید بر لزوم پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی فارس در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این استان اضافه کرد: در صورت حل نشدن برخی مشکلات این واحدها، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان می تواند آن مشکلات را به کارگروه کشوری ارسال کند تا با همکاری وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه طرح های ضربتی برای حل آن مشکلات تهیه شود.
صالحی نیا گفت: با توجه به تحولاتی که در سطح بین المللی رخ داده، دولت در تامین ارز حوزه صنعت با برخی محدودیت ها مواجه است که بر اساس اولویت های تعریف شده، به بخش صنعت در پرداخت ارز توجه شده و بر حمایت از تولید داخلی و توجه به تولید ملی نیز تاکید شده است به گونه ای که خرید ماشین آلات و تجهیزات واحدهای تولیدی و کارخانه ها در اولویت قرار دارد.
در سفر معاون امور صنایع و اقتصادی وزارت صنعت، معدن و تجارت به شهرستان سپیدان، مسایل و مشکلات مطرح شده از سوی تولید کنندگان از جمله افزایش نرخ ارز، مشکلات صادرات کالا، محدودیت های واردات مواد اولیه و تامین ماشین آلات به روز دنیا، بدهی و معوقات بانکی، سرمایه در گردش، مشکلات مالیاتی و بیمه ای، افزایش قیمت مواد اولیه و هزینه های جانبی و همچنین مسایل زیرساختی شهرک های صنعتی مانند آب، برق و گاز بررسی شد.
شهرستان سپیدان به مرکزیت اردکان در حدود ۹۰ کیلومتری شمال غربی شیراز است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =