بیست و پنجمین نشست کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق تهران

در نشست بیست و پنجم کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق تهران، مشکلات کسب‌وکارهای نوین و استارت‌آپ‌ها با سازمان‌های دولتی مانند تامین اجتماعی مطرح شد و هم‌چنین به صادرات فرش دستباف و مشکلات تحریمی آن پرداخته شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)  به نقل از ایرنا ، در بیست و پنجمین نشست کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق تهران، فرشته دست‌پاک، رییس مرکز ملی فرش و عضو کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق تهران نظر حاضران این نشست را به وضعیت این روزهای صنعت فرش جلب کرد. او با بیان اینکه حدود ۲.۵ میلیون نفر در صنعت فرش دستبافت در کشور فعالیت می‌کنند، ادامه داد: این صنعت، اولین حوزه‌ای بود که اخیرا توسط آمریکا در معرض تحریم قرار گرفت.

 دست‌پاک، فرش دستبافت ایرانی را شناسنامه دوم مردم ایران توصیف کرد و گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی، نتوانستیم از ایرانی‌ترین کالای ایران حمایت کنیم. حال آنکه کمترین واردات برای تولید این محصول صورت می‌گیرد و می‌تواند ارزش افزوده بالایی برای کشور ایجاد کند. با وجود این، امنیت شغلی شاغلان این صنعت نزدیک به صفر است.

 او گسترس پوشش بیمه‌ای شاغلان این صنعت را در تامین امنیت شغلی آنان حائز اهمیت دانست و گفت: در حال حاضر تنها ۲۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه قرار دارند و انتظار این است که اتاق تهران مشکلات تامین اجتماعی، فعالان این حوزه را نیز مورد توجه قرار دهد.

 این عضو کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق تهران خواهان ورود استارت‌آپ‌ها به این صنعت شد و در بخش دیگری از سخنان خود گفت که پیمان‌سپاری ارزی برای این صنعت جواب نمی‌دهد و با رایزنی‌های صورت گرفته، فعلا بازگشت ارز حاصل از صادرات فرش از ۲ به ۷ ماه افزایش یافته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =