• ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
  • خبرنگار: hashemikhah
  • کد خبر: 2015
هشتمین جشنواره فرش برتر

رئیس اتحادیه فرش دستباف خراسان جنوبی از ارزآوری ۴ میلیون دلاری فرش دستباف استان در نیمه نخست امسال در خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)  به نقل از تسنیم، محمدحسین کامیابی‌مسک اظهار داشت: در نیمه نخست امسال بالغ بر ۵۰ هزار متر مربع فرش بافته شده توسط بافندگان استان به خارج از کشور صادر شده است.

وی ارزآوری این میزان صادرات فرش دستباف استان را بالغ بر ۴ میلیون دلار عنوان و بیان کرد: این میزان فرش بافته شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است.

رئیس اتحادیه فرش دستباف خراسان جنوبی گفت: باید برای کمک به بازاریابی فرش دستباف استان چند واسطه اقتصادی فعال شود.

کامیابی‌مسک ادامه داد: بازاریابی مطلوبی برای معرفی فرش دستباف استان تاکنون انجام نگرفته چراکه این کار هزینه زیادی در بردارد و بودجه کافی در این راستا موجود نیست.

وی تصریح کرد: در حال حاضر یک چهارم فرش‌های دستباف استان به آمریکا و بقیه نیز به کشورهای آلمان، امارات، ایتالیا، اسپانیا و سایر کشورهای اروپایی صادر شده است.

رئیس اتحادیه فرش دستباف خراسان جنوبی این استان را یکی از قطب‌های تولید فرش دستباف در کشور عنوان کرد و یادآور شد: در حال حاضر ۵۰ هزار بافنده فرش در استان مشغول فعالیت هستند.

کامیابی‌مسک با بیان اینکه بافندگان فرش به صورت تمام‌وقت، پاره‌وقت و فصلی در این حوزه فعالیت می‌کنند افزود: از این تعداد تنها بیش‌از ۴ هزار نفر تحت پوشش بیمه هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =