ژاکارد

یک شرکت دانش بنیان داخلی با هدف فعالیت در زمینه های مختلف مهندسی برق و کامپیوتر در سال ۷۱ تاسیس شد. این شرکت طی تلاش چند ساله خود سعی بر ساخت سیستم های اتوماسیون صنعتی با کیفیت برتر با بهره گیری از فن آوری روز کامپیوتر و الکترونیک کرده است.

به گزارش عصرفرش به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فعالیت عمده این شرکت دانش بنیان، طراحی و پیاده سازی سیستم های اتوماسیون صنعتی از جمله کنترل کوره های عملیاتی، سیستم کنترل دمای سالن های مرغداری، سیستم احضار پرستار تجهیزات بیمارستانی و بار کدینگ انبار قطعات و محصول است.
علیرضا مهران شریفی مدیر عامل شرکت نمادپردا، در خصوص فعالیت این شرکت، می گوید: این شرکت طراحی و ساخت سیستم ژاکارد کامپیوتری را در سال ۷۵ آغاز کرد و پس از ۳ سال فعالیت تحقیقاتی به عنوان اولین سازنده موفق این سیستم در ایران نخستین نمونه آن را در سال ۷۸ نصب و راه اندازی کرد. همچنین شرکت ما در سال ۷۶ موفق به دریافت گواهی فعالیت صنعتی و جواز تاسیس واحد خدمات مهندسی از وزارت صنایع شد و با توجه به فعالیت اصلی این شرکت از آن تاریخ در زمینه نساجی، عضویت انجمن صنایع نساجی را دریافت کرد. شرکت دانش بنیان ما، پس از نصب و راه اندازی تعدادی سیستم ژاکارد کامپیوتری موفق به دریافت تاییدیه از شرکت های معتبر فرش ماشینی شده است.
یکی از محصولات تولیدی این شرکت که در صنعت نساجی کاربرد دارد، جعبه انتخاب سوزن سلونوئیدی است که این محصول قابلیت های مختلفی چون دریافت نقشه بافت توسط فایل های استاندارد، امکان بافت همزمان ۳ نقشه متفاوت در عرض ماشین، امکان بافت همزمان چندین نقشه به صورت متوالی، عدم محدودیت برای بافت در بیش از ۵ رنگ، امکان جابجایی رنگ در متن نقشه بدون نیاز به جابجایی نخ رنگ در قفسه، هماهنگی سیستم با انواع ماشین ها با عرض و تراکم بافت مختلف و تعداد رنگ های متفاوت و غیره را دارد. استفاده از این دستگاه باعث افزایش راندمان و بهره وری ماشین، صرفه جویی در زمان و هزینه های تولید، کاهش سرمایه مورد نیاز محصولات و امکان بازاریابی گسترده تر، کاهش انبار محصول بر اساس تولید بر مبنای سفارش مشتری، امکان بافت فوری طرح های جدید و تولید در تیراژ پایین، امکان تهیه مجموعه کامل و متنوعی ار طرح های جدید و بازاریابی بر اساس نمونه و تولید بر اساس سنجش بازار شده است.
جعبه انتخاب سوزن پیزو سرامیک محصول تولیدی دیگر این شرکت است که مزایای این دستگاه نیز شامل قابلیت نصب روی انواع ژاکارد، سهولت بیشتر در نگهداری و تعمیرات و قابلیت نصب و راه اندازی سریع می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =