• ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
  • خبرنگار: hashemikhah
  • کد خبر: 2032
فرش بافی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن ‌و تجارت استان سمنان گفت: ۹ هزار و ۷۰۰ بافنده فرش دستباف در هفت مجتمع قالیبافی این استان مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش) به نقل از ایرنا، حمیدرضا مداح روز چهارشنبه اظهار داشت: این تعداد بافنده فرش زیر نظر شرکت تعاونی های شهری و روستایی فعالیت دارند.
وی تصریح کرد: ۸۱۰ نفر از این تعداد در ۶ ماه ابتدایی سال جاری شناسایی و مجوز قالیبافی برای آن ها صادر شده است.
وی تعداد کارگاه های قالیبافی فعال در حوزه فرش استان سمنان را ۳۲ مورد ذکر و خاطرنشان کرد: تعداد ۱۵ کارگاه به صورت متمرکز و ۱۷ کارگاه به صورت غیر متمرکز به تولید قالی، قالیچه و تابلو فرش مشغول هستند.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: یک هزار و ۱۰۰ مورد بازرسی از قالیبافان و حرفه های مرتبط بیمه شده استان در ۶ ماه ابتدایی سال جاری انجام شده است.
وی یادآور شد: بازرسی ها به منظور اطمینان از استمرار اشتغال قالیبافان و به جهت جلوگیری از تضییع حقوق مشمولان واقعی بیمه مذکور و معافیت حق بیمه سهم کارفرما انجام می شود.
مداح گفت: در این مدت تعداد ۳۹ اخطار به مشمولان غیرفعال و تعداد ۱۸ اخطار نیز به مشمولان نیمه فعال متقاضی جهت اخذ بیمه قالیبافان صادر شد.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: با توجه به بازرسی های به عمل آمده تعداد ۱۰ مشمول نیز به دلیل محرز شدن عدم استمرار و فعالیت در امر قالیبافی و یا انجام نشدن مراحل قانونی لغو قرار داد و بیمه آنان توسط سازمان تامین اجتماعی ملغی شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =