• ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
  • خبرنگار: hashemikhah
  • کد خبر: 2202
 بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف ایران

رئیس اداره فرش استان زنجان از برگزاری نمایشگاه فرش دستباف و تابلو فرش در دی‌ماه سال جاری در استان زنجان خبر دادو گفت: استان زنجان ۶۰ هزار بافنده فرش دستباف دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش)  به نقل از مهر، محسن جعفری از برگزاری نمایشگاه فرش دستباف در استان زنجان خبر داد و گفت: این نمایشگاه از ۴ دی‌ماه  سال جاری تا ۸ دی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی کاسپین زنجان برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: این نمایشگاه با همکاری اتاق بازرگانی،خوشه‌های تولیدی و اتحادیه فرش دستباف روستایی برگزار می‌شود و از استان‌های دیگر هم در این نمایشگاه حضور دارند.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: نمایشگاه فرش دستباف و تابلو فرش استان دوازدهمین نمایشگاه است که در استان زنجان برگزار می‌شود و در این نمایشگاه فرش‌های ابریشم، افشار و تابلو فرش و فرش پشمی عرضه می‌شود.

جعفری به اهداف برگزاری این نمایشگاه اشاره کرد و یادآور شد: نشان دادن توانمندی‌های فرش دستبافت استان زنجان، آشنایی با بازار و معرفی تولیدات، استفاده از تجربیات استان‌های دیگر از اهداف برگزاری نمایشگاه فرش در استان است.

جعفری تأکید کرد:  استان زنجان بیش از ۶۰ هزار بافنده  فرش دستباف دارد و بیشتر بافندگان در زنجان نسبت به بافت فرش پشمی فعالیت دارند.

وی کیفیت تولید فرش استان زنجان را بسیار خوب اعلام کرد و گفت: خوشبختانه استان زنجان قالی‌بافان بسیار خوب و ماهری دارد. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =