• ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴
  • کد خبر: 2276
مددجو

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ایوان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون قالیبافان مددجوی زیر پوشش این نهاد در شهرستان ۲۲ تخته فرش ابریشم بافته و راهی بازار فروش کردند.

حمید ایراندوست روز دوشنبه گفت: این فرش ها با ارزش ۲ میلیارد ریال در شهرستان ایوان به فروش رسیده اند.
وی با بیان اینکه فرش های بافته شده به بازار داخلی و خارجی عرضه می شوند، افزود: هم اکنون تعداد بافندگان فرش تحت پوشش کمیته امداد در این شهرستان ۸۰ نفر است و ۵۳ دار قالی نیز فعال است.
ایراندوست یادآور شد: هدف از ایجاد طرح های اشتغال، استقلال مالی مددجویان است و همه بافندگان از پوشش بیمه ای تامین اجتماعی برخوردار هستند.
وی تاکید کرد: یکی از مهم ترین مشاغل خانگی در بین مددجویان زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد در این شهرستان بافت و تولید فرش دستباف محسوب می شود.
مدیر کمیته امداد ایوان ادامه داد: از ابتدای سالجاری تاکنون برای ۸۸ طرح اشتغالزایی مددجویان تحت پوشش این نهاد، بیش از ۶ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: از این میزان تسهیلات چهار میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال از محل منابع بانکی و ۲ میلیارد و ۱۰ میلیون ریال از محل منابع امدادی به مددجویان پرداخت شده است.
ایراندوست گفت: همچنین تاکنون ۱۹۲ فقره وام کارگشایی با اعتبار سه میلیارد و ۸۳۹ میلیون ریال به مددجویان کمیته امداد ایوان پرداخت شده است.
به گفته ایراندوست ۱۷۷ مددجو تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان سال گذشته از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند و امسال نیز ۱۰۰ خانوار جدید تحت حمایت این نهاد قرار گرفتند.
به گزارش ایرنا، بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان ایوان قرار دارند.
شهرستان ۵۵ هزار نفری ایوان در ۳۵ کیلومتری ایلام قرار دارد.
 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =