• ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
  • خبرنگار: hashemikhah
  • کد خبر: 2285
دستپاک

کارگاه آموزشی چالش های صادراتی و رونق بازارهای داخلی در این شهرستان آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش) به نقل از روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ این کارگاه آموزشی مورخ ۹۷.۰۸.۲۲ با حضور روسای ادارات فرش دستباف و سازمان های صنعت،معدن و تجارت سراسر کشور به میزبانی استان سیستان و بلوچستان در منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار برگزار شد در این نشست مسئولین استانی و کشوری، جناب آقای میرشکار رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان، جناب آقای پناه معاون منطقه آزاد تجاری چابهار،جناب آقای بامری فرماندار منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار، سرکار خانم دستپاک رییس مرکز ملی فرش ایران، ،جناب آقای دکتر وقف چی، رییس فراکسیون فرش و صنایع دستی و نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی، جناب آقای نورالله زاده رییس صندوق کارآفرینی امید شرکت داشتند.

فرشته دستپاک در گردهمایی سراسری روسای ادارات فرش دستباف سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور اظهار داشت: ۲.۵ میلیون نفر در سراسر کشور در صنعت فرش دستباف ایران که پرچم دوم و نماد هویت و تمدن ایران است؛ کار می‌کنند.

وی بابیان اینکه ۸۰ درصد تولیدات فرش ایران صادر می‌شود؛ افزود: آمریکا اخیرا فرش ایران را جزو لیست تحریمی خود قرار داده است؛ با این کار از قلب آمریکا تا اروپا و آسیا ضد این عمل آمریکا بلند شده‌اند که این نشان می‌دهد که تکیه بر صنعت فرش ایران برای صادرات غیرنفتی اهمیت دارد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران تصریح کرد: تحریم یکجانبه آمریکا و عدم همراهی دیگر قدرت‌های جهان فرصتی است برای صادرات غیرنفتی، به‌ویژه فرش دستباف ایران تا تولید و اشتغال این صنعت را افزایش دهیم.

دستپاک ادامه داد: باید از مناطق آزاد و مزیت‌های رقابتی آن‌ها برای توسعه صادرات و واردات مواد اولیه تولید فرش استفاده کنیم و امیدواریم منطقه آزاد چابهار در این زمینه پیشتاز باشد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران خاطرنشان کرد: مناطق آزاد و به‌ویژه منطقه آزاد چابهار می‌توانند در واردات مواد اولیه به ما کمک کننند، چراکه واردات مواد اولیه در این مناطق برای صنعتگران ارزان تمام می‌شود.

غلام‌رضا پناه معاون سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار در این گردهمایی اظهار داشت: چابهار سوپاپ اطمینان بنادر ایران و با حداقل ۲ میلیارد نفر جمعیت همسایه است.

وی با بیان اینکه چابهار یک چهارراه جهانی است، افزود: بهترین و به‌صرفه‌ترین مسیر برای تبادلات کالایی ۸۰۰ میلیون نفر جمعیت کشورهای آسیای میانه با حوزه اقیانوس هند چابهار است و آن‌ها بر این موضوع اذعان دارند؛ بنا به برآوردهای جهانی چابهار ۱۵ تا ۲۰ روز هزینه و زمان تبادلات کالایی کشورهای آسیای میانه را با حوزه اقیانوس هند و جهان کمتر می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =