• ۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
  • خبرنگار: hashemikhah
  • کد خبر: 2353
 غلامحسین شافعی

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران پیمان‌سپاری ارزی به شیوه فعلی را یک مشکل اساسی بر سر راه صادرکنندگان واقعی دانست که صادرکنندگان حرفه‌ای را کنار می‌زند و افراد غیرحرفه‌ای را وارد این عرصه خواهد کرد که این خود عاملی برای برنگشتن ارز به کشور می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش) به نقل از اتاق ایران، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به بخشنامه تعهد ارزی برای صادرکنندگان، گفت: اتاق ایران بابت برخوردی که در ارتباط با صادرات انجام شده بسیار متأسف است؛ چراکه صادرکنندگان افراد متعهد و سالم و علاقه‌مند به کشور هستند و در طول سالیان متمادی کار صادرات انجام داده و ارز را به کشور برگردانده‌اند.

غلامحسین شافعی افزود: در شرایط  فعلی یک موقعیت جدیدی فراهم شد که دولت می‌توانست با پشتیانی و حتی انجام سیاست‌های تشویقی از این موقعیت استفاده کند و صادرات را به چندین برابر وضع فعلی افزایش دهد اما کاملاً عکس این موضوع اتفاق افتاد.

او تصریح کرد: ما پیمان‌سپاری ارزی به شیوه فعلی را یک مشکل اساسی بر سر راه صادرکنندگان واقعی می‌دانیم چراکه انجام این کار، صادرکنندگان حرفه‌ای را کنار می‌زند و افراد غیرحرفه‌ای را وارد این عرصه خواهد کرد که این خود عاملی برای انزوای افراد حرفه‌ای و برنگشتن ارز به کشور می‌شود.

رئیس اتاق ایران تأکید کرد: ما می‌توانستیم بازارهای جدیدی را تصاحب کنیم و فعالیت‌های صادراتی را افزایش دهیم اما با اعمال سیاست‌های موجود این کار عملاً غیرممکن خواهد بود و این به نفع نظام اقتصادی کشورمان نیست.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =