رضا رحمانی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تصمیم‌گیری در صنعت نساجی را باید به خود متخصصان در کاشان واگذار کنیم. زمانی که تولید ما از اساس مشکل دارد، چرا خودمان مشکلات را زیاد کنیم؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش)،  رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، شامگاه شنبه دهم آذرماه، به مناسبت آئین  ۱۳۵سالگی تأسیس اتاق بازرگانی کاشان در نشستی مشترک با صنعتگران منطقه کاشان گفت: جنس کار وزارت صنعت و معدن حمایت و پشتیبانی از تولیدکنندگان و صنعتگران است و درصدد کاهش فاصله با  صنعتگران از طریق تفویض امور مربوطه هستیم.

وی با بیان اینکه صنعت نساجی نیاز به توجه دارد، عنوان کرد: تصمیم‌گیری در صنعت نساجی را باید به خود متخصصان در کاشان واگذار کنیم و تصمیمات با مشورت بخش خصوصی و در همین شهر انجام گیرد.

رحمانی افزود: یکی از راه‌های مقابله با تحریم‌ها این است که ما به مردم اعتماد کنیم. اصفهان هم همین کامپیوتر را دارد و همین سیستم را با همین کارشناس‌ها! افراد در کاشان هم را می‌شناسند و مطلع‌اند که چه کسی تولیدکننده است و میزان نیازش چقدر است، پس بهتر است ثبت سفارش در خود کاشان انجام گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد: زمانی که تولید ما از اساس مشکل دارد، چرا خودمان مشکلات را زیاد کنیم؟

وی تصریح کرد: ۵۹ واحد جدید در کاشان توسعه پیدا کرده و یا تأسیس شده که به دنبال آن ۱۱۰۰ شغل نیز ایجاد شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت وزیر صنعت به رتبه هفتم کشور در حوزه  نساجی، فرش ماشینی و کف پوش ها در دنیا اشاره و بیان کرد: صادرات فرش ماشینی به ۷۰ کشور نیز ۳۰ درصد افزایش داشته که ظرفیتی بی مانند است و در صورت برطرف شدن مشکلات، این ظرفیت تولید بیشتر هم خواهد شد.

رحمانی ضمن اشاره به اینکه حفظ تولید از هر چیزی مهم‌تر است خاطرنشان کرد: اولویت دولت تکمیل طرح های نیمه تمام و نوسازی صنایع است.

گزارش از: حوریه شیوا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =