ساداتی نژاد

ساداتی نژاد: امروز اصلی‌ترین مشکلی که صنعتگران ما از آن رنج می‌برند، بوروکراسی پیچیده، مبهم و درهم‌تنیده‌ای است که پای تولیدکننده و صنعتگر ما را بسته است.

به گزارش اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش)، در آیین ۱۳۵ سالگی تأسیس اتاق بازرگانی کاشان که شامگاه شنبه دهم آذرماه با حضور وزیر صمت برگزار شد، جواد ساداتی نژاد، نماینده مردم کاشان و آران بیدگل نیز یکی از سخنرانان بود.

ساداتی نژاد در سخنانش ضمن اشاره به اینکه الگوی اقتصاد مقاومتی یعنی کاشان بیان کرد: کاشان و آران و بیدگل، منطقه‌ای است که یک کارخانه دولتی در آن وجود ندارد و تمام صنعتگران و تولیدکنندگان در بخش خصوصی مشغول به کارند.

وی افزود: امروز اصلی‌ترین مشکلی که صنعتگران ما از آن رنج می‌برند، بوروکراسی پیچیده، مبهم و درهم‌تنیده‌ای است که پای تولیدکننده و صنعتگر ما را بسته است. امروز کاشان استانی است محصور در دل یک استان دیگر و این باعث شده این شهر چون پرنده‌ای که توان پرواز دارد اما بال‌هایش بسته است در تمام موضوعات مختلف درگیر بروکراسی باشد.

ساداتی نژاد با بیان اینکه کاشان بعد از ترکیه، دومین قطب تولید فرش ماشینی در جهان است، یادآور شد: خدا می‌داند اگر وزارت صنعت، معدن تجارت و دستگاه‌های دولتی حمایت کرده بودند؛ امروز کاشان قطعاً اولین قطب تولید فرش ماشینی دنیا بود.

وی در پایان صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: در دوره سختی‌های اقتصادی و معیشتی امروز، یکی از مهم‌ترین اقدامات برای کاشان، واگذاری اختیارات است. ما نباید خودمان، همدیگر را تحریم کنیم. امروز نباید اصفهان، کاشان را تحریم کند و برای هر کاری نیاز به کسب اجازه از اصفهان باشد؛ لذا از وزیر صنعت درخواست داریم جهت تسهیل روند کار مردم منطقه، یک اداره کل صنعت معدن و تجارت هم در شمال اصفهان و شهر کاشان باشد و کاشان بتواند به‌طور مستقل کارش را ادامه دهد.

در ادامه وزیر صنعت نیز به ایراد سخن پرداخت.

رضا رحمانی با بیان اینکه صنعت نساجی نیاز به توجه دارد، عنوان کرد: تصمیم‌گیری در صنعت نساجی را باید به خود متخصصان در کاشان واگذار کنیم و تصمیمات با مشورت بخش خصوصی و در همین شهر انجام گیرد، پس بهتر است ثبت سفارش‌ها در خود کاشان انجام گیرد.

خبرنگار: حوریه شیوا

عکس از: محسن بایعی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =