• ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
  • خبرنگار: hashemikhah
  • کد خبر: 2399
the knot, on the rugs

در میان بازدید کنندگان که به طور منظم در دموتکس حضور دارند، دو فروشنده نمایندگی قالی هستند که با برند های the knot, on the rugs درحال آوردن نوآوری و طراوت به محصولات صنایع دستی سنتی هستند.

فرش های مدرن و فروشندگان جوان در دموتکس ۲۰۱۹ آلمان

در میان بازدیدکنندگانی که به‌طور منظم در دموتکس حضور دارند، دو فروشنده نمایندگی قالی نیز هستند که با برندهای the knot on the rugs در حال نوآوری و طراوت‌بخشی به محصولات صنایع‌دستی سنتی هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش) «آنا وحدت» و «کاترین ده ایکلدر» صاحبان این برند هستند که کیفیت برتر به همراه مدرنیته و اصالت را ترکیب می‌کنند.

با توجه به پایداری و تجارت منصفانه در انتخاب محصولات، آن‌ها به‌طور فزاینده‌ای از طریق اینترنت محصولات خود را به‌ فروش می‌رسانند و به‌این‌ترتیب به گروه‌های هدف جدیدی دسترسی پیدا می‌کنند. آنها برای دموتکس ژانویه کاملا آمادگی دارند و با توجه به تعداد بالای ثبت‌نام شرکت‌کنندگان، همه‌چیز به‌خوبی پیشرفته است.

بسیاری از غرفه داران در حال حاضر بر روی جزئیات دقیق از ویترین خود کار می‌کنند و مشتاق هستند که محصولات خود را با بهترین ایده‌های نوآورانه در ماه ژانویه ارائه دهند.

ازجمله بازدیدکنندگانی که دائماً در دموتکس شرکت می‌کنند و مداوم با تماس ارتباط برقرار می‌کنند تا در جریان آخرین روند کارها قرار بگیرند، دو فروشنده جدید قالی، آنا وحدت و کاترین ده ایکلدر هستند. هر دوی آن‌ها زنانی هستند که در حرفه سنتی کار می‌کنند و هر دو از خانواده‌های تاجران قالی هستند.

هر دو از اینترنت و رسانه‌های اجتماعی بسیار بیشتر از دیگر فروشندگان سنتی فرش استفاده می‌کنند و هر دو در انتخاب مجموعه‌های خود دقت بیشتری دارند.

آنها ترجیح می‌دهند در کار خود بیشتر به کیفیت مانند مواد طبیعی، پایداری، تجارت منصفانه و اصالت توجه کنند.

رویکرد جدید هامبورگ به صنعت فرش

این دو زن در کنار تمام اشتراکاتی که باهم دارند، مسیرهای بسیار متفاوت و همچنین شخصی مختص خود را در زندگی انتخاب کرده‌اند.

آنا وحدت در کنار فرش‌ها و قالیچه‌ها بزرگ شد و از سن جوانی میل به طراحی داخلی در او شکل گرفت. پدر و عموی او از افغانستان بوده و تقریباً ۴۰ سال است که مشغول به تجارت قالیچه شرقی در Speicherstadt هامبورگ هستند.

در دوران کودکی، او و خواهرانش اغلب لا به لای فرش‌ها در نمایشگاه خانوادگی‌ فرش‌شان بازی می‌کردند.

بعدها والدینش این شغل را رها کردند اما آنا از میان همان دسته‌های فرش، شروع به جمع‌آوری کالکشن شخصی خود کرد. در سال ۲۰۱۵ با در دست داشتن همین کالکشن موردعلاقه‌ی خود، برند مخصوص خودش را در فرش تأسیس کرد.

او می‌گوید: توانایی طراحی فرش درزمانی که عمو و پدرم سهام‌دار بودند، به من شجاعت و امنیت داد و من را قادر ساخت تا قدمی برای توسعه و ساختن برند خود بردارم.

یکی از ویژگی ها برای انتخاب فرش ها، قدرت انتخاب در میان محدوده‌ی وسیعی از طرح‌ها و رنگ‌هاست. آنا وحدت توانایی خوبی در این مورد دارد. او اهمیت زیادی برای تجارت منصفانه و شفافیت شرایط در کشورهای مبدأ قالی قائل است.

دموتکس از دوران کودکی بخشی از زندگی او بوده است.

او می‌گوید: برای من بازدید از نمایشگاه همیشه شانسی بوده تا خودم را در یک دنیای کاملاً متفاوت غوطه‌ور کنم. دموتکس را به‌عنوان مهم‌ترین فاکتور سالیانه در تجارتم در نظر می‌گیرم که با آن می‌توانم با همتایان صنعتی ام دیدار کرده و با آن‌ها ارتباط برقرار کنم.

او ذوق فردی خود را در همه‌چیز لحاظ می‌کند، چه انتخاب‌هایی برای جمع‌آوری، انجام مذاکرات فروش یا تبلیغات. درحالی‌که تعدادی از فروشندگان قدیمی قالیچه هنوز بر تبلیغات محلی متکی هستند، او محصولاتش را که با خلاقیت جمع آوری کرده، به صورت عمده، به‌صورت آنلاین به فروش می‌رساند.

او می‌گوید تنها نکته‌ی اصلی در این رابطه این است که من اطمینان پیدا کنم عکس‌های خوبی از فرش‌ها در دست دارم و بعد تنها کاری که می‌کنم انتشار آن‌ها در بستری مثل اینستاگرام و پینترست است.

گام بعدی تماس مستقیم است، مشتریان می‌توانند قالی‌ها را در نمایشگاه‌هایی مثل دموتکس یا ... ببینند و تصمیم بگیرند.

در حوزه فرش، گاهی فرش‌ها را برای مراسم‌های خاص اجاره می‌دهیم.

 مجموعه Wahdat به هیچ‌یک از سبک‌های موجود محدود نمی‌شود و محدوده قیمت گسترده‌ای نیز دارد. برای مثال بر روی وب‌سایت Rugs، فرش‌های بربر مراکش ساخته‌شده از پشم گوسفند و یا پنبه بازیافتی لوکس پلاستیکی در کنار فرش‌های کلاسیک افغانی در قالب‌های متنوع و با رنگ‌های تازه و طرح‌های مختلف و فرش‌های ابریشمی فوق‌العاده با تزئینات گل‌دار پیچیده نمایش داده می‌شود.

وحدت می‌گوید من خلاقیت‌های جدید در طراحی فرش مانند یک استفاده‌ی غیرمعمول از رنگ‌ها، حتی وجود یک نقص عمدی در طراحی را می‌پسندم و البته ازآنجایی‌که چیزهای بسیار جدید زیادی در جهان تولید شده است به همین دلیل دوست دارم طرح‌های قدیمی را نیز به‌عنوان بخشی از اجناس به معرض دید عموم بگذارم.

بااین‌حال در برند او، همیشه فرش‌هایی با طرح های جدید نیز وجود دارد.

جمله‌ای که آنا همیشه تکرار می‌کند این است که در هر کاری تعادل حرف اول را میزند.

کاترین ده ایکلدر:

او در نیویورک، به‌عنوان مدیر توسعه کسب‌وکار یک شرکت مد در آلمان کار می‌کرد. او می‌گوید: در نیویورک، فرش‌های شرقی را در نمایشگاهی مدرن دیدم، اما آن ها طرح‌های دستبافت اصیلی متناسب با سلیقه مردم نبودند. بنابراین او برنامه‌ای تنظیم کرد و فرش‌های شرقی در آلمان را به برلین آورد و در سال ۲۰۱۴ برند خود را تأسیس کرد. او می‌گوید: پدرم یک متخصص با سابقه در فرش‌های شرقی است و از نظر تخصصی کمکی به کاترین در این زمینه بوده است؛ اما اشاره می‌کند زمینه خانوادگی‌اش در توسعه ایده‌های کسب‌وکار او نقش مهمی نداشته است.

ده ایکلدر توضیح می‌دهد: تجارت و ارتباط من با کسانی است که از فروشندگان معمولی متفاوت هستند، هدف من این است که شکل جدیدی از قالی‌های دست‌بافت بسازم و جنبه‌های کیفیت و پایداری آن‌ها را برجسته کرده و این دستبافت های طرح قدیمی را در یک زمینه‌ی تازه و نو بازآفرینی کنم.

در مرکز ولسوالی میته برلین، او نمایشگاهی دارد که خریداران می‌توانند با قرار ملاقات قبلی از آن بازدید کنند، اما غالبا او به‌صورت آنلاین محصولات خود را به فروش می‌رساند.

او همچنین ارزش زیادی را برای رضایت پایدار مشتریان خود قائل است، به همین دلیل ۱۰۰ درصد از مواد طبیعی مانند پنبه، پشم الپاکا و پشم گوسفند استفاده می‌کند و هر یک از فرش‌های دست‌ساز او دارای شماره سریال و همچنین نامی مخصوص است.

از کلاسیک تا مدرن با رنگ‌آمیزی جدید

در بخش فروش اینترنتی، درزمینهٔ  فرش‌های مدرن و همچنین دستبافت، خریداران می‌توانند محصولاتی با قدمت ۸۰ ساله از ترکیه و مناطق مختلف ایران را مشاهده کنند که به‌صورت منحصربه‌فردی طراحی‌شده‌اند و امکان تغییر رنگ در آن‌ها وجود دارد. این فرایند یک روش بسیار مؤثر برای تبدیل محصولات سنتی به طرح‌های مدرن است.

ده ایکلدر می‌گوید شما هرگز نمی‌توانید تصور کنید که این تغییر رنگ چه تأثیری در تغییر شکل کلی فرش دارد.

هنگامی‌که کاترین ده ایکلدر برای اولین بار شروع به کسب‌وکار کرد، رنگ‌های پررنگ مثل فیروزه‌ای، صورتی و سبز را به فروش می‌رساند. درحالی‌که امروزه مشتریان او ترجیح می‌دهند از تن‌های خاموش مانند بژ و خاکستری روشن استفاده کنند.

مرکز جهانی دموتکس یک رویداد حرفه‌ای در سراسر جهان است که معامله گران و توزیع‌کنندگان از آن برای ملاقات با متخصصان و تولیدکنندگان و همچنین برقراری ارتباط با آن‌ها استفاده می‌کنند و در مورد روندهای جدید و در حال ظهور اطلاعات کسب می‌کنند. همچنین ایده‌های جدید و الهام بخشی را برای کسب‌وکار خود جمع‌آوری می‌کنند.

منبع:دوموتکس

مترجم: ریحانه زارعی

ویراستار: حوریه شیوا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =