• ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
  • کد خبر: 2441
فرش زنجان

رئیس اداره فرش استان زنجان از صادرات ۹ میلیون و ۸۵۵دلاری فرش از استان زنجان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید محسن جعفری رئیس اداره فرش استان زنجان  با اشاره به وضعیت تولید فرش در استان زنجان گفت: میزان صادرات فرش دستبافت امسال در استان زنجان ۹ میلیون و ۸۵۵ دلار است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر روند صادرات فرش دستبافت در استان زنجان صعودی بوده است تصریح کرد: میزان صادرات فرش در مدت مشابه سال گذشته ۸ میلیون و ۷۷۲ هزار دلار بوده است.
رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان بیان کرد: میزان افزایش صادرات فرش دستبافت از مبدأ تولید در استان زنجان امسال ۱۱ درصد افزایش یافته است.
وی با اعلام اینکه "با توجه به شریط موجود پیش‌بینی می‌شود در آینده با کاهش صادرات فرش در استان مواجه خواهیم شد" گفت: یکی از دلایلی که منجر به کاهش صادرات فرش می‌شود پیمان‌سپاری ارزی بوده و تولید کنندگان با مشکلات دیگری از جمله مواد اولیه نیز مواجه هستند.
جعفری اظهار داشت: محدودیت پیمان‌سپاری ارزی در روند صادرات فرش مشکل ایجاد می‌کند، چون امکان فروش فرش در شش ماه وجود ندارد که مدت پیمان‌سپاری نیز محدود به شش ماه است.
وی خاطرنشان کرد: اگر پیشنهادی که به دولت در خصوص افزایش پیمان‌سپاری ارزی داده شده محقق شود یک مقدار در روند صادرات فرش تأثیرگذار خواهد بود.
رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان اظهار کرد: از طرفی نیز تحریم‌ها بر صادرات فرش تأثیر منفی گذاشته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =