• ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
  • خبرنگار: hashemikhah
  • کد خبر: 2470
تقدیر از طرح‌های برتر حوزه نساجی در دانشگاه امیرکبیر

طرح‌های برتر حوزه نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر معرفی و تقدیر شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش) به نقل از ایسنا، دکتر سید حسین امیرشاهی، رئیس نخستین جشنواره فناوری در صنعت نساجی که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، گفت: این جشنواره برای اولین بار برگزار می‌شود که طبق زمان‌بندی‌ها پیش رفته است. وی افزود: ۳۳ طرح به این جشنواره ارسال شد که بعد از داوری ۱۰ طرح انتخاب شدند و مجددا مورد بررسی قرار گرفتند.

امیرشاهی تاکید کرد: طرح‌ها از دانشگاه‌های سراسر  کشور، شرکت‌های دانش‌بنیان و صنعتی بودند.

وی با بیان اینکه معیار انتخاب طرح‌ها کسب و کار است، خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری چنین جشنواره‌ای ایجاد انگیزه در جوانان است.

به گفته وی، همه ۱۰ طرحی که انتخاب شدند، بی نظیر بودند و به همه آنها جایزه تعلق می‌گیرد.

ضرورت استفاده از پتانسیل دانشجویی برای حل مشکلات صنعت

دکتر اکبر  خدامی، رئیس انجمن نساجی ایران نیز در نخستین جشنواره فناوری در صنعت نساجی اظهار کرد: یکی از قسمت‌های این جشنواره ارائه ایده خلاقانه بود.

وی با بیان اینکه بنا داریم ایده‌های دانشگاهی به عنوان ایده‌های نوآورانه مطرح شود، اظهار کرد: از طرفی یک هماهنگی با دفتر نساجی وزارت صنعت، معدن و تجارت شده که واحدهای تحقیق و توسعه در یک مرکز تولیدی حضور یابند تا در یک محیط و در کنار هم بتوانند با هم تعامل و همکاری داشته باشند.

وی ادامه داد: این‌ها می‌توانند در یک محیط تعامل داشته باشند تا از پتانسیل دانشگاهی به خوبی استفاده شود.

خدامی گفت: با توجه به اینکه وضعیت امسال خیلی خاص بود، لازم می‌دانیم که از ظرفیت کارآموزان و دانشجویان بهره ببریم.

رئیس انجمن نساجی ایران افزود: بدین واسطه مشکلات صنعت بر طرف می‌شود و می‌تواند با استانداردهای اروپایی برابری کند.

خدامی گفت: این یک سرمایه‌گذاری است و هزینه به شمار نمی‌رود.

رئیس انجمن مهندسی نساجی ایران با بیان اینکه آگاهی این نسل خیلی بالاست، گفت: ما باید به این افراد انگیزه بدهیم و از ظرفیت و پتانسیل آنها در صنعت نساجی بهره ببریم؛ افراد با تجربه باید راهنمای آنها باشند و مسیر را به آنها نشان دهند.

وی افزود: بدین واسطه موتور متحرک روشن می‌شود تا کشور به پیشرفت برسد.

رئیس انجمن نساجی ایران گفت: انجمن علوم و فناوری نساجی با هدف گسترش و پیشبرد علمی صنایع نساجی و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه‌های فناوری و فرایند نساجی راه‌اندازی شد.

خدامی  خاطرنشان کرد: این چنین جشنواره‌هایی برای تعامل صنعت و دانشگاه هستند تا با حمایت از طرح‌های کاربردی و ایجاد فرصت به متقاضیان با سرمایه‌گذاران ارتباط بگیرند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =