گسترش صنایع

اسفندماه سال ۹۶، خبر رسید که طرح نوسازی شرکت صنایع بلوچ، پاییز سال آینده بهره‌برداری می‌شود، اما ظاهراً وعده‌های دولت هنوز عملی نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش)، شرکت گسترش صنایع بلوچ (کارخانه فراگیر بافت بلوچ) در شمار بزرگ‌ترین کارخانه‌های نساجی کشور به شمار می آید که بهره‌برداری رسمی آن از سال ۱۳۶۳ آغاز شده است.  

این شرکت در حوزه ریسندگی، بافندگی و چاپ فعالیت دارد و ظرفیت اسمی آن ۲۲ تن نخ در روز و ۲۸ میلیون متر پارچه در سال بوده که متأسفانه به دنبال آتش‌سوزی در سال ۸۶، سالن ریسندگی آن از بین رفت و سالن بافندگی این کارخانه به‌طور کامل تعطیل شد و سالن‌های چاپ و تکمیل هم به دلیل تعمیرات و نوسازی لازم به پایین‌ترین ظرفیت تولید خود رسید.

بر اساس مصوبات نخستین سفر هیئت دولت به سیستان و بلوچستان از طریق سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) عملاً عملیات بازسازی و نوسازی این کارخانه از سال ۹۴ آغاز شد و هدف آن رسیدن به میزان تولید اقتصادی ۱۵ تن نخ در روز در فاز نخست و بازسازی تأسیسات زیر بنایی و ماشین‌آلات سالن چاپ و تکمیل برای رسیدن به ظرفیت ۲ میلیون مترمربع پارچه در سال است.

اسفندماه سال ۹۶، خبر رسید که طرح نوسازی شرکت صنایع بلوچ، پاییز سال آینده بهره‌برداری می‌شود، اما ظاهراً وعده‌های دولت هنوز عملی نشده و این کارخانه در وضعیت مناسبی قرار ندارد.

جالب آن است که مسئولین مربوطه، هیچ‌کدام حاضر نشدند  با خبرنگار عصرفرش گفتگو کنند و دراین‌باره توضیح بدهند؛ که این نشان از عدم تحقق وعده‌ها برای نوسازی شرکت صنایع بلوچ دارد.

سفرهای استانی مسئولین در هر دوره‌ای وجود دارد و به دنبال آن، وعده‌ها و قول‌های زیادی داده می‌شود، اما آنچه مهم است عملی شدن این وعده‌ها و به دنبال آن پاسخگویی شفاف دراین‌باره است، توضیح درباره بدقولی‌هایی که چندان موضوع جدیدی نیستند!

گفتنی است : شرکت گسترش صنایع بافت بلوچ در کیلومتر ۵ جاده ایرانشهر به بمپور و در فاصله ۳۷۰ کیلومتری با زاهدان قرار دارد و به عنوان یکی از بزرگترین کارخانه های نساجی کشور بشمار می رود.

خبرنگار: حوریه شیوا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =