طراحی فرش دموتکس

این فینالیست‌ها اکنون فقط به هشت برنده خواهند رسید که جوایز خود را در یک مراسم ویژه در نمایشگاه "Framing Trends" دموتکس دریافت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش)، به بهانه برگزاری نمایشگاه فرش و کفپوش دموتکس آلمان، هیئت‌داوران متخصص درزمینهٔ طراحی فرش، ۲۴ طرح فرش از ۱۵ کشور را از مجموع ۲۳۳ عنوان انتخاب کرده‌اند. سه طرح منحصربه‌فرد که دارای یک ترکیب بی‌نظیر از طراحی، کیفیت، نصب و راه‌اندازی فضایی و ارتباط با مخاطب هستند، به‌عنوان فینالیست در هر یک از هشت دسته جوایز نامزد شده‌اند.

درمجموع ۲۳۳ فرش دستباف از ۱۵ کشور برای جوایز طراحی قالی ۲۰۱۹ ارائه‌ شده که از میان این تعداد، هیئت‌داوران بین‌المللی و کارشناسان طراحی و فرش، بهترین‌ها را انتخاب کرده‌اند و ۲۴ فینالیست را به مرحله نهایی معتبرترین جایزه جهانی برای برتری در طراحی فرش اختصاص داده‌اند. هیئت منصفه برای هر یک از هشت دسته این بخش، سه ساختار منحصربه‌فرد را انتخاب کرده است که به اعتقاد آن‌ها، ازنظر طراحی، کیفیت و ساخت‌وساز از دیگران متمایز می‌شوند.

این فینالیست‌ها اکنون فقط به هشت برنده - هرکدام در یک رده - خواهند رسید که جوایز خود را در یک مراسم ویژه در نمایشگاه "Framing Trends" دموتکس که در ساعت ۶ بعدازظهر در ۱۲ ژانویه ۲۰۱۹ برگزار می‌شود، دریافت خواهند کرد. برجسته‌ترین جوایز طراحی به‌طور سالانه، نشان می‌دهد فرش‌های دستبافت مدرن در محافل بین‌المللی فرش، بسیار ارزشمند است.

موضوع اصلی برای انتخاب بهترین‌ها در دموتکس، خلاقیت داشتن در طرح‌هاست.

سایر معیارهای انتخاب شامل مفهوم طراحی، طراحی، مواد اولیه، اجرا، ساختار، کیفیت و پایداری و نام تجاری است.

در طول DOMOTEX، تمام ۲۴ فرش از فهرست انتخاب‌شده در نمایشگاه "Framing Trends" در تالار ۹ نمایش داده خواهند شد، جایی که بازدیدکنندگان می‌توانند به طرح موردعلاقه خود رأی دهند و فرشی که بیشترین رأی را دریافت می‌کند، جایزه منتخب مردمی را دریافت خواهد کرد.

فرش‌ها و طرح‌های برتر در هر رده:

رده ۱: بهترین هنرمند استودیو طراحی (طرح تولیدی کوچک در مقیاس کوچک از یک هنرمند یا طراح)

رده ۲: بهترین طراحی مدرن (طرح‌های معاصر با استفاده از مواد خوب)

رده ۳: بهترین طراحی مدرن باشکوه و زیبا (طرح‌های معاصر با استفاده بهینه از مواد)

رده ۴: بهترین طراحی سنتی (طراحی فرش سنتی)

رده ۵: بهترین طراحی بافت صاف و تخت

رده ۶: بهترین مجموعه (مجموعه‌های طراحی معاصر سنتی)

رده ۷: بهترین طراحی داخلی

رده ۸: بهترین ارتباط با مشتریان (بازاریابی یا کمپین تبلیغاتی موفق)

ترجمه: حوریه شیوا

منبع: دموتکس

(استفاده از مطلب با ذکر منبع و لینک به آن بلامانع است.)

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =