فرش بافی

بانوی کارآفرین و معلم نیکوکار سنندجی از طریق فرش‌بافی برای ۵۴ نفر از زنان سرپرست خانوار و نیازمند کردستانی شغل ایجاد کرد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصر فرش ) به نقل از ایسنا ،منطقه کردستان، شایسته شیخ حسنی بانوی کارآفرین و معلم سنندجی است که در یک حرکت ارزشمند ۵۴ نفر از زنان نیازمند سرپرست خانوار و مددجوی کمیته امداد را از طریق قالی بافی مشغول به کار کرده است .
این بانوی کارآفرین با اشاره به اینکه ۱۴ سال در شغل معلمی مشغول به خدمت هستم، افزود: بیشترین زمان تدریسم در روستاها سپری شده است و خدمت در این روستاها درس‌های زیادی به من داده است .
وی گفت: آشنایی با زنان باغیرت که بسیاری از آنها سرپرست خانوار و مشغول کار و تلاش بودند این ایده و فکر را در من به وجود آورد که از طریقی بتوانم از پتانسل‌ها و هنر نهفته این زنان در جهت اشتغال و درآمدزایی آنها استفاده کنم .
شیخ حسنی با بیان اینکه یکی از هنرها و ظرفیت‌های این استان که در میان زنان وجود دارد، هنر فرش بافی است، ادامه داد: بعد از آشنایی و گرفتن مشورت در زمینه وضعیت فرش این استان تصمیم به راه اندازی کارگاه فرش بافی با هدف توسعه این صنعت و همچنین اشتغال زایی برای زنان گرفتم .
وی افزود: سرمایه اولیه من برای راه اندازی گارگاه چهار میلیون تومان بود و موفق شدم در اولین قدم و در همان روستایی که مشغول به معلمی بودم ۱۲ نفر از زنان را که بیشتر آنها سرپرست خانوار، بدسرپرست و مددجوی کمیته امداد بودند مشغول به کار کنم .
این بانوی کارآفرین با اشاره به اینکه در سال ۹۶ هم زمان با انتقالی به شهر سنندج برای شغل معلمی در جهت ادامه فعالیت در زمینه فرش بافی تصمیم گرفتم کارگاهی جدید در روستاهای اطراف سنندج راه اندازی کنم، گفت: با راه اندازی سه کارگاه جدید فرش در دو روستای اطراف سنندج موفق شدم ۳۴ نفر از زنان را مشغول به کار کنم .
وی خاطرنشان کرد: در کنار اشتغال زایی برای این تعداد، با تحویل دار قالی به زنان خانه‌دار به صورت کار در منزل برای ۲۰ نفر دیگر هم شغل ایجاد کرده‌ام .
شیخ حسنی عنوان کرد: سازمان‌ها و نهادهای حمایتی به تنهایی قادر به ایجاد اشتغال و کاریابی برای همه افراد بیکار و به خصوص زنان نیستند، بنابراین براساس وظیفه همه ما متناسب با پتانسیل و توانایی که داریم در قبال همنوعان خود بخصوص نیازمندان موظف بوده و مسئولیت داریم در جهت حمایت و کمک به آنها اقدام کنیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =