• ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 2526
قصه گلهای قالی

«قصه گل‌های قالی» تصویری شاعرانه از پیدایش هنر قالی‌بافی در ایران است. این اثر به قلم نادر ابراهیمی و با تصویرگری نورالدین زرین‌کلک هم‌اینک به چاپ دهم رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل صنعت فرش ایران (عصر فرش ) به نقل از ایکنا ،این کتاب تخیلی نگاهی به هنر والای قالی‌بافی و نقش آن در ایجاد تخیل دارد. نویسنده ضمن بیان مقدمه‌ای از تأثیرهای توجه به قالی و فرش به بیان داستانی افسانه‌وار پرداخته است.

بر این اساس، مردی از اهالی کرمان به دنبال خشکسالی سرزمینش سفر را آغاز می‌کند. پس از چند سال که او به خانه برمی‌گردد با درخواست فرزندانش مبنی بر تصویرسازی این سفرها روبرو می‌شود. او که نمی‌تواند فرزندان خود را به سفر ببرد و نمی‌داند چطور آن شهرها را به خانه‌اش بیاورد به شیوه جدیدی از آفرینش فکر می‌کند. با این فکر است که او بافت قالی را شروع می‌کند و دریا و قایق و جنگل را به خانه می‌آورد.

در تصویرسازی‌های این کتاب، مخاطبان با نقش قالی‌ها همراه می‌شوند و با آن‌ها سفر می‌کنند. این اثر نخستین بار در سال ۱۳۵۲ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده و در چاپ دهم با قیمت ۵۵۰۰ تومان به دست مخاطبان گروه سنی «ب» (۷ تا ۹ سال) رسیده است.

یادآور می‌شود؛ این اثر پیش‌تر در شمارگان ۸۰ هزار نسخه به دست مخاطبان رسیده بود. هم‌اینک در ۵ هزار نسخه منتشر شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =