فرش دستباف

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کاشان از بافت ۱۱۰ تخت فرش دستباف توسط بافندگان کاشانی ویژه صحن حضرت زهرا (س) واقع در حرم حضرت علی(ع) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصر فرش)،به نقل از مهر ،از بافت ۱۱۰ تخته فرش دستباف ۱۴ متری توسط بافندگان کاشانی خبر داد و اظهار داشت: این فرش ها در راستای مفروش کردن صحن حضرت فاطمه زهرا (س)درحرم امیرالمومنین توسط بانوان کاشانی در حال بافت هستند که تاکنون ۱۸ تخته از فرش ها بافته شده است.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی هر تخته فرش ۴۰ میلیون تومان است، افزود: از این تعداد فرش ها ۱۳ دار قالی آن توسط خیرین تامین شده و با توجه به نیت خیر کاشانی این ۱۳ دار قالی توسط همسران و مادران شهدای مدافع حرم بافته می شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کاشان ضمن اشاره به تهیه و ارسال پنج تریلی سیمان توسط این ستاد ابراز داشت: اقدامات، تامین و تهیه فرش ها و سیمان ها طی هماهنگی با ستاد بازسازی عتبات عالیات آران و بیدگل به صورت مشترک صورت می پذیرد.

وی ضمن اشاره به تهیه و ارسال ۶۰ تخت فرش نفیس ۶ متری ماشینی ویژه صحن امامین عسگریین گفت: ۲۴ دی ماه از ۷۰ موکب استان اصفهان که در ایام اربعین خدمت رسانی می کردند، تجلیل به عمل می آید و این مراسم با حضور و همراهی حضرت آیت الله عبدالنبی نمازی، نماینده ولی فقیه در کاشان برگزار می شود.

کاظمی ضمن اشاره به دیگر برنامه های آینده ستاد بازسازی عتبات عالیات کاشان افزود: تقدیر از ۳۰ رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان های استان اصفهان در کاشان نیز از دیگر برنامه های پیش بینی شده ستاد کاشان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =