• ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 2551
المپیادفرش دستباف کشور

کرمانشاه_معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از راه‌یابی دانش‌آموزان کرمانشاهی به المپیاد ملی فرش خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصر فرش)، به نقل از خبرگزاری مهر ،علی اسماعیلی از راه‌یابی سه نفر از دانش آموزان کرمانشاهی به مرحله کشوری المپیاد ملی فرش خبر داد و اظهار داشت: مرحله کشوری سیزدهمین دوره المپیاد ملی فرش اسفند ماه در تبریز برگزار می شود که دانش‌آموزان کرمانشاهی به این المپیاد اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه المپیاد ملی فرش در دو بخش دانش‌آموزی و دانشجویی برگزار می شود، افزود: با توجه به فارغ التحصیلی دانشجویان رشته فرش و عدم پذیرش مجدد دانشجویان این رشته در سالهای اخیر امسال در مقطع دانشجویی اعزام به المپیاد نداریم.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه بیان کرد: دانش آموزان اعزامی از دو هنرستان در شهرستان کرمانشاه و یک هنرستان در شهرستان کنگاور به مرحله کشوری این مسابقات راه‌ یافته‌اند.

وی با بیان اینکه امسال دانش آموزان در رشته های رنگ رزی، طراحی و بافت در مرحله کشوری حضور دارند، تصریح کرد:  سال گذشته نفرات اعزامی موفق به کسب رتبه نشدند اما دو سال پیش رتبه نخست بافت فرش به دانشجویان کرمانشاهی تعلق گرفت.

اسماعیلی اهداف برگزاری این المپیاد را ایجاد انگیزه به منظور تحصیل علوم و کسب مهارت های علمی هنرجویان ودانشجویان رشته فرش دستباف، ارزیابی توان علمی در دو سطح برای هنرجویان ودانشجویان، شناسایی هنرجویان ودانشجویان مستعد و نمونه در سطح استان و کشور، آشنایی بیشتر جامعه با فرش دستباف در رشته های مختلف و مرتبط با آن از طریق پوشش تبلیغاتی مناسب اعلام کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =