پیله

وزیر صنعت، معدن و تجارت طی نامه‌ای به رئیس‌کل گمرکات پیله کرم ابریشم، ابریشم خام، ضایعات ابریشم و نخ ابریشم، پشم خام و نخ و الیاف پشمی تابیده‌شده را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش)، فرشته دستپاک، رئیس مرکز ملی فرش ایران، ۲۱ آذرماه سال جاری، طی گفتگوی اختصاصی به عصرفرش گفته بود که با توجه به بالا رفتن نرخ ارز، برخی افراد اقدام به صادر کردن پشم کرده‌اند. به همین دلیل برای جلوگیری از صادرات بی‌رویه پشم، در پی آن هستیم تا صادرات پشم را متوقف کنیم.

حالا در کمتر از یک ماه، دستپاک وعده خود را عملی کرده و با پیگیری‌های متعدد و نشست‌های مکرر با اداره کل صنایع نساجی و پوشاک، هم‌چنین سازمان توسعه تجارت ایران، وزیر صنعت، معدن و تجارت طی نامه‌ای به رئیس‌کل گمرکات پیله کرم ابریشم، ابریشم خام، ضایعات ابریشم و نخ ابریشمٰ، پشم خام و نخ و الیاف پشمی تابیده‌شده را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد.

ممنوعیت  صادرات مواد اولیه فرش دستباف، در پاسخ به نیاز ذی‌نفعان و تولیدکنندگان این هنر – صنعت بوده و وزیر صنعت معدن و تجارت طی نامه‌ای به رئیس‌کل گمرکات صادرات پیله کرم ابریشم، ابریشم خام، ضایعات ابریشم و نخ ابریشمٰ، پشم خام و نخ و الیاف پشمی تابیده‌شده را از تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرده است.

خبرنگار: حوریه شیوا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =