• ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 2567
دستباف

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌ غربی گفت: سالانه به طور میانگین ۲۹۰ هزار متر مربع فرش دستباف در این استان تولید می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصر فرش) به نقل از ایرنا، جعفر صادق اسکندری در روز پنجشنبه افزود :  ۹۰ درصد از تولید فرش های دستباف این استان به استان های تهران، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، اصفهان، قم و فارس صادر می شود که در این میان تبریز بزرگترین بازار فروش فرش این استان است.
وی به صادرات فرش تولیدی آذربایجان غربی به خارج از کشور تاکید کرد و ادامه داد: تولید فرش دستباف این استان به کشورهای خارجی از جمله آلمان، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، کشورهای حاشیه خلیج فارس، لبنان، ژاپن و روسیه صادر می شود.
وی بیان کرد: بیمه یکی از بزرگترین مشکلات بافندگان فرش بوده که این مشکل به دلیل کمبود بودجه و یارانه تخصیصی دولت رخ داده و در این مورد نیز اقدامات خوبی از طرف صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی افزود: خوشه فرش در این استان به زودی راه اندازی می شود که با راه اندازی این خوشه علاوه بر حل شدن مشکلات مالی این حوزه، صنعت فرش توسعه قابل توجهی خواهد داشت.
اسکندری با اشاره به توانمندی های این استان در زمینه تولیدات فرش اظهار داشت: شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی متولی راه اندازی خوشه فرش است که تفاهم نامه های مورد نیاز نیز با مرکز ملی فرش ایران امضا شده و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد.
 آذربایجان غربی از نظر کیفیت بافت و تولید فرش، رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده که همین امر نشان دهنده قابلیت تولید فرش این استان است.
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =