• ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 2584
دستباف

رئیس اتحادیه فرشبافان و رنگرزان زنجان گفت: اگر بافت فرش به صورت سفارشی انجام نشود، بافندگان ضرر می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصر فرش)،به نقل از ایسنا، جعفر نجفی اظهار کرد: استان زنجان از نظر فرش دستباف پتانسیل‌های بالایی دارد و فرش‌های دستباف این استان کیفیت مطلوب و ارزش صادراتی بالایی دارد و صادرات این محصول از استان می‌تواند در تراز تجاری و بهبود وضعیت صادرات استان تاثیر مهمی داشته باشد.

 

این مسئول ادامه داد: در استان، مدتی است که بافت تابلو فرش‌ها رواج پیدا کرده و این در شرایطی است که این نوع فرش، بازار فروش در استان ندارد و بافندگان استان با وجود اینکه هزینه می‌کنند، زیان می‌بینند و از بازار فرش خارج می‌شوند.

  وی افزود: البته هستند بافندگانی که به صورت سفارشی در حوزه تابلو فرش دستباف فعالیت می‌کنند که این مهم سبب شده است که آنان نه تنها متضرر نمی‌شوند، بلکه مشتریان خاصی را برای خود جذب می‌کنند و همواره بازاری برای کار دارند.

  نجفی، مشتری دائمی را لازمه توسعه صادرات فرش دستباف زنجان دانست و گفت: با محدودیت‌هایی که پس از تحریم‌ها به وجود آمد، بازار فرش دستباف زنجان در حال رکود است و می‌توان گفت که فرش دستباف زنجان قریب به ۳۰ درصد در بخش‌های مختلف کاهش تقاضا داشته است.

 رئیس اتحادیه فرشبافان و رنگرزان زنجان، یادآور شد: بازاریابی و مشتری مستمر در بازار فرش دستباف بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد و افزایش مشتری دائمی و مستمری فرش دستباف استان زنجان، می‌تواند سبب استفاده از پتانسیل‌های فرش استان شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =