بیدآبادی دوموتکس

بیدآبادی: به نظر می‌رسد فرش‌های دستباف طالب ندارند و می توان گفت فرش ماشینی پدر فرش دستباف را درآورده است!

به گزارش اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش)، بیدآبادی که از صادرکنندگان فرش دستباف ایران بوده و در حال حاضر یکی از غرفه داران نمایشگاه دوموتکس آلمان است، طی گفتگویی با عصرفرش، از وضعیت بازدیدکنندگان نمایشگاه و کاهش خریداران فرش دستباف ایرانی، اعلام نارضایتی کرد.

بیدآبادی اظهار داشت: امسال برای ما که در حوزه فرش دستباف فعالیت داریم، به‌طورکلی بازدیدکننده و مشتری به‌عنوان خریدار کمتر شده است. امسال، برای ایرانی‌هایی که به‌منظور عرضه فرش دستباف به نمایشگاه آمده‌اند، ضعیف‌تر از پارسال بوده و مشتری کمتری داشته‌اند و بنا به گفته همکاران، امسال حجم کمتری خرید انجام شده است.

وی گفت: تنها ۱۰ درصد از بازدیدکنندگان سال قبل آمده‌اند و مشتریان ما ریزش داشته‌اند. به نظر می‌رسد فرش‌های دستباف طالب ندارند و می توان گفت  فرش ماشینی پدر فرش دستباف را درآورده است!

این صادرکننده ضمن اشاره به اینکه فرش دستبافت در حال حاضر در شرایط نامطلوبی است، تصریح کرد:

مشتری‌های قدیمی ما نیامده‌اند و فروش هم نداشته‌ایم.

بیدآبادی دلیل آن را تغییرسلیقه‌ها دانست و تصریح کرد: طرح فرش‌های ایرانی غالباً کلاسیک هستند، در حالیکه در جهان، بیشتر طرح‌های مدرن موردپسند هستند و ایران درزمینهٔ تولید فرش مدرن محدود است. در حال حاضر درزمینهٔ طرح‌های مدرن، در نمایشگاه دوموتکس، هند حرف اول را می‌زند که البته طرح‌های هندی‌ها، متعلق به امریکاست.

خبرنگار: حوریه شیوا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =