مصوبه

معاون اول رییس جمهور تصویب‌نامه هیات وزیران درباره مجاز بودن ثبت سفارش و واردات مواداولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید بدون انتقال ارز جهت تسهیل تولید داخلی تا پایان سال ۱۳۹۸ را ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش)، هیئت‌وزیران در جلسه ۱۹ دی‌ماه به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت به استناد اصل یک‌صد و سی و هشتم قانون جمهوری اسلامی ثبت سفارش و واردات مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید تا سقف ۳۰۰ میلیون دلار به‌صورت بدون انتقال ارز برای تسهیل در فرایند تولید داخلی تا پایان سال ۱۳۹۸ را تصویب کرده است.

این تصویب‌نامه، دیروز، ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۷ برای اجرا ابلاغ شده است.

این تصمیم دولت برای هموار کردن مسیر واردات تا سقف ۳۰۰ میلیون دلار، بدون انتقال ارز و صرفاً جهت تأمین مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید، اقدام مؤثری است برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی.

تولیدکنندگان، از ابتدای سال ۹۷ تاکنون، روزهای سختی را از سر گذرانده‌اند، روزهایی که هرلحظه با نگرانی و دلهره ناشی از بحران‌های سیاسی و به‌تبع اقتصادی کشور سپری شدند. چه سرمایه‌هایی که در معرض انواع ریسک‌های بازار قرار گرفتند و بعد از مدتی جز پشیمانی حاصلی نداشتند!

بعد از دوره‌ای از رکود و نوسانات مداوم نرخ ارز، نمی‌توان انتظار رشد سریع فعالیت‌های تولیدی و صنعتی را داشت، اما ابلاغ این مصوبه در کنار سایر مقررات تکمیلی، می‌تواند گامی مؤثر برای تسهیل در روند واردات مواد اولیه یا قطعات ماشینی مورد نیاز صنایع باشد.

امید است این حمایت‌ها مداوم بوده و پاسخگوی نیازهای تولیدکنندگان باشد، تولیدکنندگانی که هدفی جز رونق بازار تولید داخل ندارند.

خبرنگار: حوریه شیوا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =