• ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 2642
نقشه

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه از راه‌اندازی مرکز طراحی خوشه فرش و گلیم کرمانشاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش)،به نقل از ایسنا، بیژن کردستانی گفت: مرکز طراحی خوشه فرش و گلیم  کرمانشاه در مرکز خدمات فناوری و کسب و کار کرمانشاه واقع در شهرک صنعتی بیستون راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: در این مرکز فارغ التحصیلان، دانش‌آموختگان و تمام افرادی که در حوزه طراحی فرش حرفی برای گفتن دارند، امکان فعالیت در زمینه طراحی فرش و گلیم خواهند داشت.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه با بیان اینکه تمام امکانات و ابزار مورد نیاز برای طراحی در اختیار این افراد قرار دارد، خاطرنشان کرد: این تجهیزات با هزینه شرکت شهرک‌های صنعتی و از محل یارانه توسعه خوشه‌ها تامین شده است.

وی هدف از راه‌اندازی این مرکز را احیا نقوش فرش کرمانشاه متناسب با سلیقه و نیاز روز بازار اعلام کرد و یادآور شد: اکنون بیشتر بافنده‌ها از نقشه‌های قم، تبریز و ... استفاده می‌کنند، در حالیکه ظرفیت خوبی در زمینه نقشه‌ در فرش سنقر و گلیم هرسین داریم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه معتقد است، راه‌اندازی این مرکز کمک می‌کند این نقشه‌های اصیل کرمانشاه در عین حفظ سنت و اصالت خود به شیوه‌ای مدرن و متناسب با سلیقه روز احیا شوند.

وی اظهار کرد: همچنین برای اولین بار در غرب کشور، آزمایشگاه تخصصی رنگ خوشه فرش و گلیم استان نیز در همین محل راه‌اندازی شده است.

کردستانی خوشه فرش و گلیم را یکی از مهمترین خوشه‌های صنعتی استان دانست که مورد حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی قرار دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =