• ۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 2685
دستباف

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۱۸ هنرجوی راه یافته به مرحله استانی سیزدهمین المپیاد فرش در سه گرایش به رقابت پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش)، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش، رضا یکه خانی صبح امروز در بازدید از محل برگزاری این المپیاد که در هنرستان کوثر برگزار می شد، این خبر اظهار کرد: مرحله استانی المپیاد فرش در سه گرایش بافت، رنگ ریزی و طراحی و نقشه فرش برگزارشد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این که این المپیاد در دو مرحله تئوری و عملی برگزار شده است، تصریح کرد: ۷ نفر از هنرجویان سه گرایش بافت، رنگریزی، و طراحی و نقشه فرش که موفق به کسب حد اکثر امتیازات مربوطه شوند، به مرحله کشوری  راه می یابند.

یکه خانی با بیان این که مرحله کشوری سیزدهمین دوره المپیاد فرش هنرجویان هنرستان های کشور؛ ۷ الی ۹ اسفند ماه سال جاری به میزبانی تبریز برگزار می شود، خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۱۵۱ هنر جو در هنرستان های ۴ شهرستان بیرجند، درمیان، سربیشه و نهبندان در در گرایش های مختلف رشته فرش مشغول ادامه تحصیل می باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =