• ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 2696
دستباف

فرش ایرانی در بازار ترکیه گران بهاست چون صنعت گران بها و بی بدیلی دارد. بیشتر مراجعه کنندگان به مغازه، مشتریان فرش دستباف ایران هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش)، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما در مصاحبه با فروشندگان فرش دستباف در کشور ترکیه، فرش دستباف ایرانی گل سرسبد بازارهای فرش ترکیه است.

در این گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما برای تهیه گزارش سراغ میهمان پیرمردی شد که ۴۵ سال با نقش و نگار ایرانی سپری کرده است: من ۴۵ سال است در کار فرش هستم تنها انگیزه ام در کنار تجارت فرش، زندگی با آثار فرش بافان ایرانی ست. هزارن سال است قالی، قالیچه ، گلیم و غیره هنر رخنه کرده در دستان هنرمندان ایرانی را به فراسوی مرزها و بازارها برده است. فرش دستباف ایران در بازار ترکیه ارزش مالی و معنوی بخصوصی دارد.

خبرنگار ادامه می دهد: فرش ایرانی در بازار ترکیه گران بهاست چون صنعت گران بها و بی بدیلی دارد. بیشتر مراجعه کنندگان به مغازه، مشتریان فرش دستباف ایران هستند. ترکیه با آن که نامی آشنا در تولید فرش دارد اما سهم قابل توجه ای از بازار صادرات ۴۷۰۰ تن به ارزش ۳۷۷ میلیون دلاری فرش ایرانی درسال گذشته داشته است.

فروشنده ی دیگری می گوید: فرش دستباف ایرانی قدمتی دیرینه دارد و در تمام کشورهای جهان مورد پسند است. آثار فرش بافان ایرانی با سایر کشورها قابل مقایسه نیست.

 ترکیب بی بدیل، نقش و نگاری بی همتا، بافت رشته های رنگارنگ و زیبایی آن، تصاویر خارق العاده ای را به روی فرش ایرانی ساخته که در پس هرکدام قصه و رازی نهفته است. به هر رنگی که دل تنگش می طلبد در کدام بندر و فرودگاه نا آشنا پیاده شده از راه زمین زیر پایش اما همرنگ سرزمینش خواهد بود

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =