نمایشگاه دستباف یزد

رئیس اداره فرش دستباف سازمان صنعت معدن و تجارت استان یزد، از برپایی دوازدهمین نمایشگاه سراسری فرش دستباف استان در محل دائمی نمایشگاه‌های استان یزد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصر ایران)، به نقل ازآوا،محمد مهدی نبی زاده ، از برپایی دوازدهمین نمایشگاه سراسری فرش دستباف استان در محل دائمی نمایشگاه‌های استان یزد خبر داد.

وی ادامه داد: این نمایشگاه از نهم لغایت چهاردهم بهمن ماه ۹۷ با حضور تجار و تولیدکنندگان بیش از ۱۵ منطقه فرشی کشور از ساعت  ۱۶ الی ۲۱:۳۰ پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

رئیس اداره فرش دستباف سازمان صنعت معدن و تجارت استان یزد گفت: این نمایشگاه شامل ۸۵ غرفه در مساحت نزدیک به  ۲۳۰۰ مترمربع و با حضور تولیدکنندگان  و تجار استان‌هایی از جمله خراسان رضوی و جنوبی، کرمانشاه، ، تبریز، سنندج، کاشان و همچنین تولیدکنندگان یزدی از مرکزاستان، اردکان و خاتم برپا می‌شود.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را ارائه آخرین طرح‌ها، نقوش و نوآوری‌ها درفرش دستباف کشور، فراهم آوردن مکانی جهت تبادل تجربه و اطلاعات بین تولیدکنندگان فرش استان‌ها و درنتیجه ارتقای کیفیت فرش دستباف و فراهم نمودن فضایی متنوع از تولیدات فرش و تابلوفرش دستباف برای یزدی‌ها عنوان کرد.

نبی زاده با بیان اینکه فرش دستباف یزد و اردکان ثبت جهانی شده است، ادامه داد: در این نمایشگاه آخرین توانمندی و ظرفیت‌های فرش دستباف در زمینه ایجاد اشتغال و فرصت‌های شغلی معرفی می‌شودر و ارتقای فرهنگ استفاده از فرش دستباف به عنوان یک کالای صددرصدایرانی و منطبق بر اقتصادمقاومتی را به همراه دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =