• ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 2755
پارچه هایی که نور میدهند

آخرین توسعه در منسوجات و الیاف نوعی سخت افزار نرم است که می توانید آن را بپوشید: پارچه ای است که دستگاه های الکترونیکی درست در آن ساخته شده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از صنایع نساجی ایران، آخرین توسعه در منسوجات و الیاف نوعی سخت افزار نرم است که می توانید آن را بپوشید: پارچه ای است که دستگاه های الکترونیکی درست در آن ساخته شده اند.
محققان MIT در حال حاضر ابزارهای نیمه هادی اپتوالکترونیک با سرعت بالا را که شامل دیودهای نور (LEDs) و دیودهای photodetectors می شود را در کارولینای جنوبی به در پارچه های نرم و قابل شستشو که به سیستم های ارتباطی متصل می شوند ،جایگذاری کرده اند.

این پیشرفت نشان دهنده دست یابی به یک هدف طولانی است که منجر به ایجاد پارچه های هوشمند با ترکیب دستگاه های نیمه هادی است که درواقع قطعه گمشده برای ساخت پارچه با قابلیت های پیچده است.
محققان می گویند این کشف می تواند قانون جدید “مور برای الیاف” را به راه اندازد – به عبارت دیگر، پیشرفت سریعی که در آن قابلیت های لیف ها در طول زمان به سرعت و به طور فزاینده ای رشد می کنند، همانطور که قابلیت های میکروچیپ ها طی دهه ها رشد کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =