• ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 2756
دستباف

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با تاکید بر حفظ کرامت بانوان در جامعه گفت: ۳ هزار بافنده فرش دستبافت در مازندران شناسایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از تسنیم، سمیه قاسمی طوسی امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در مازندران اظهار داشت: زنان نیمی از جمعیت استان را  تشکیل می‌دهند اما تاثیرگذاری بیشتری در جامعه دارند.

وی افزود: تفاهم‌نامه در حوزه سلامت زنان شهری و روستایی با دانشگاه علوم پزشکی منعقد شد تا کارگاه‌های مختلف و متعدد جهت ارتقای سلامت بانوان برگزار شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران ادامه داد: یکی از ظرفیت‌های مهم مازندران توجه به بحث کشاورزی بوده و برای اینکه بانوان اطلاعات درستی در زمینه کشت سالم داشته باشند، از تسهیل‌گران بخش کشاورزی در استان جهت آموزش بانوان استفاده شد تا با کشت سالم نقش خود را به درستی در جامعه خدمت کنند.

قاسمی طوسی گفت: با توجه به گستردگی شبکه‌های مجازی این امر موجب فردیت گرایی در خانواده می‌شود و طرح گفت‌وگوی خانواده یکی از موضوعات مهم جهت آموزش و پیگیری در تحکیم بنیان خانواده بوده که در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: نقش بانوان در حقیقت نقش روشنگری برای خود و خانواده است که آموزش مهارت ارتباطی سبک زندگی ایرانی اسلامی از امور مورد پیگیری است. در زمینه حفظ و تحکیم بنیان خانواده ابتدا باید کرامت زن حفظ شود که در این زمینه به معیشت و اشتغال زن توجه شود تا در جامعه با اقتدار زندگی کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران خاطرنشان کرد: عفاف و حجاب، نمایشگاه عکس بانوان در جنگ، نمایشگاه آیین و رسوم صنایع دستی، همایش نگاه نو به زندگی، نشست بانوان فعال در عرصه اقتصادی از جمله برنامه‌های اجرا شده در زمینه امور بانوان استان است.

طوسی گفت: در زمینه فرش دستباف 3 هزار بافنده فرش در استان فعال هستند اما فرش استان به نام استان‌های دیگر به فروش می‌رسد که زیبنده استان ما نیست و  تلاش شد در این راستا هویت این افراد به صورت جداگانه مورد حمایت اتاق بازرگانی قرار گیرد تا در نمایشگاه ملی و بین المللی از این افراد استفاده شود.

وی افزود:احراز پست مدیریتی برای بانوان، ایجاد بازارچه دائمی برای زنان سرپرست خانوار، بیمه اجتماعی روستایی و عشایر بانوان از مطالبات جدی بانوان استان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =