• ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 2843
فرش ماشینی

فرماندار آران و بیدگل گفت: صادرات فرش و صنایع وابسته از این شهرستان در سال جاری به نزدیک ۱۲۵ میلیون دلار رسیده که بالاترین میزان در ۶ سال گذشته محسوب می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از ایرنا اسماعیل بایبوردی روز سه شنبه تشریح کرد: ۵۶۷ میلیون دلار فرش ماشینی و صنایع وابسته آن از ابتدای دولت یازدهم تا کنون از آران و بیدگل به دیگر کشورهای جهان صادر شده است.
وی افزود: ۹۱ میلیون دلار سال ۹۶، ۸۰ میلیون دلار سال ۹۵، ۹۰ میلیون دلار سال ۹۴، ۹۲ میلیون دلار سال ۹۳ و ۸۹ میلیون دلار سال ۹۲ فرش و صنایع وابسته از این شهرستان به سایر کشورها صادر شده بود.
فرماندار آران و بیدگل بیان کرد: نزدیک به ۳۰۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی از سال ۹۳ در این شهرستان تولید داشتیم که رقمی قابل توجه می باشد.
وی اضافه کرد: سالانه ۴۵ میلیون مترمربع فرش ماشینی در آران و بیدگل تولید می شود که این شهرستان را در رتبه نخست تولید فرش کشور و رتبه دوم جهان قرار داده و کشورهای همسایه و اروپایی از جمله بازارهای هدف صادرات هستند.
بایبوردی با اشاره به فعالیت ۷۰۰ کارخانه فرش ماشینی دارای مجوز بهره برداری در آران و بیدگل یادآور شد: بیش از ۵۰ درصد فرش ماشینی کشور در این شهرستان تولید می شود، ۱۰ واحد از صادرکنندگان نمونه استانی و یک واحد تولید فرش این شهرستان صادرکننده نمونه ملی است.
آران و بیدگل با برخورداری از افزون بر ۸۰۰ واحد تولیدی کوچک و بزرگ در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =