• ۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 2867
نساجی

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولید کنندگان ماشین آلات و قطعات صنایع نساجی ایران از وجود ۸۰ شرکت ماشین سازی و قطعه سازی در حوزه نساجی کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از رادیو، امین مفتاحی در برنامه «ساعت صنعت» رادیو اقتصاد افزود: از این تعداد ۱۰ شرکت دانش بنیان در حوزه ساخت ماشین آلات و همینطور نزدیک به ۷۰ شرکت مستند و دارای پروانه ماشین سازی و قطعه سازی در صنعت نساجی کشور مشغول فعالیت هستند.

وی همچنین اظهارداشت: صنعت ماشین سازی نساجی مشتمل بر چهار حوزه تخصصی از قبیل صنایع دستی، فرش ماشینی، نساجی و پوشاک است.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولید کنندگان ماشین آلات و قطعات صنایع نساجی ایران گفت: تولید صنعتی و صنعتی شدن در کشور قبل از انقلاب شکل گرفته است.

وی در ادامه افزود: ماشین سازی در زمان جنگ با توجه به شرایط اقتصادی جانی ویژه ای می گیرد.

مفتاحی اظهارداشت: شکوفایی ماشین سازی در دهه ۷۰ با اوج گیری فعالیت صنعت نساجی در کشور بیشتر می شود.

وی گفت: کشور از اوائل دهه ۸۰ با یک افت شدیدی در حوزه نساجی مواجه و خیلی از ماشین سازان فعال در این صنعت به سمت صنایع دیگر کوچ می کنند اما از اواخر دهه ۸۰ و اوائل دهه ۹۰ با اعمال دور جدیدی از تحریم ها مجدد صنعت مزبور جانی دوباره می گیرد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولید کنندگان ماشین آلات و قطعات صنایع نساجی ایران افزود: خوشبختانه با نگاه ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به حوزه ماشین سازی و حمایت صورت گرفته از سه سال قبل تاکنون شرکت های بیشتری در حال شکل گیری دراین حوزه هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =