• ۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 2876
اقتصادی

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که ثبت نام از متقاضیان واحدهای تولیدی برای اجرای برنامه تولید و اشتغال بخش صنعت و معدن موضوع بند «الف» تبصره ۱۸ قانون بودجه از هفته جاری آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل ازشاتا، به گفته سعید زرندی، با تفاهم انجام شده با سازمان برنامه و بودجه برای ایجاد اشتغال در بخش صنعت و معدن حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان منظور شده است. معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: ۱۰ هزار میلیارد تومان توسط منابع بانک‌ها و ۱۰ هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده و هزار میلیارد تومان هم یارانه سود تسهیلات منظور شده است.

در این برنامه با تخصیص یارانه سود پیش‌بینی شده، نرخ نهایی سود تسهیلات طرح‌ها و واحدهای تولیدی درصورت تحقق اهداف مربوط، برای مناطق برخوردار، به ۱۴درصد و برای مناطق کمتربرخوردار، به ۱۲درصد کاهش می‌یابد. وی افزود: تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی و معدنی و بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی از مهم‌ترین برنامه‌های تبصره ۱۸ است. زرندی گفت: واحدهای صنفی تولیدی نیز در بخش بازسازی و نوسازی می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند. معاون طرح و برنامه وزارت صمت افزود: متقاضیان واحدهای صنعتی و معدنی از هفته جاری می‌توانند با مراجعه به سایت بهین‌یاب درخواست خود را ثبت کنند. وی گفت: مراحل تخصیص و نحوه ارائه تسهیلات در سایت بهین‌یاب مشخص شده و دستورالعمل اجرایی آن به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها ابلاغ می‌شود. در این رابطه محسن صالحی‌نیا، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: اصلاح ساختار و نوسازی در صنایع بسیار اهمیت دارد که در این طرح به خوبی دیده شده است. صالحی‌نیا گفت: شهرک‌های صنعتی در موضوع عارضه‌یابی و مشاوره‌های صنعتی در این طرح همکاری می‌کند. وی افزود: کلینیک‌های صنعتی می‌توانند خدمات مطلوب برای بهبود شرایط تولید به واحدهای صنعتی ارائه کند. مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: در تبصره ۱۸ برای کلینیک‌های صنعتی و خوشه‌های صنعتی نیز تمهیداتی دیده شده که شرکت شهرک‌های صنعتی آن را اجرایی خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =