• ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 2894
فرش

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش و موکت گفت: افزایش قیمتی برای فرش‌های ماشینی تا پایان سال نداریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد هادی کمالیان رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت درباره آخرین وضع فرش‌های ماشینی در بازار گفت: افزایش قیمتی برای فرش‌های ماشینی تا پایان سال نداریم.را

وی  ادامه داد: هم اکنون، اکثر دستگاه‌های مدرن روز، توسط واردکنندگان تامین می‌شود و می‌توانند تمام نیازهای داخلی (چه سنتی و فانتزی) را برطرف کنند.کمالیان با اشاره به اینکه مشکلی در تولید فرش نداریم گفت: خوشبختانه مواد اولیه به اندازه کافی در بازار وجود دارد و مشکلی تا سال آینده در زمینه تولید فرش نخواهیم داشت.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت افزود: باتوجه به قرارگیری در آستانه سال جدید، از مردم درخواست می شود تا فریب تبلیغات را نخورند چرا که زمانی که هزینه بالا می‌رود به تبع کیفیت هم پایین می‌آید.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد از تولیدات موکت و فرش‌های ماشینی، خارجی و مابقی داخلی است یادآوری کرد: امیدواریم این صنعت بتواند به رشد و شکوفایی خود دست پیدا کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت در پاسخ به این پرسش که آیا خرید مردم  نسبت به سال گذشته تغییر کرده یا خیر افزود: میزان تقاضا برای خرید در حالی کاهش یافته است که از نظر نرخ ها شاهد افزایش قیمت هستیم و این به معنی کاهش قدرت خرید مردم است.

به گفته کمالیان، التهابی در بازار فرش دیده نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه فرش ماشینی الهام گرفته از فرش دستبافت است اظهار کرد: اگر به فرش ماشینی بها داده شود می‌تواند از منظر ارزآوری و اشتغال برای این صنف، سودمند باشد و این امر مستلزم یک مدیریت صحیح است.

کمالیان با بیان اینکه رکود در همه صنایع تاثیرگذاشته و مختص یک صنعت نیست اظهار کرد: بخش عمده این شرایط  به موانع ایجاد شده بر اثر تحریم‌ها برمی گردد.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت در ادامه از صادرات فرش‌های ماشینی به کشورهای چین، آسیای میانه، عراق، افغانستان و... خبر داد و افزود: واردات در این صنف وجود ندارد.

کمالیان بیان کرد: صنعت فرش ماشینی در ماه‌های پایانی سال جنب‌وجوش بیشتری دارد وحجم بازرسی‌ها افزایش پیداکرده است، در این شرایط از مصرف‌کنندگان درخواست می‌شود که در خریدشان دقت بیشتری داشته باشند. از هرکجا که مایلند خرید کنند، مانعی نیست، اما سعی کنند پیش از خرید، از واحدهایی که دارای پروانه کسب هستند استعلام بگیرند تا مشکلی پیش نیاید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =