• ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 2928
صادرات

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان اصفهان گفت: متاسفانه امروز هر شرکت و کارخانه‌ای به سمت صادرات حرکت می‌کند، در حالی که برای استانداردسازی محصولات صادراتی و یا برندسازی در این حوزه، اقدامات لازم را انجام نداده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از ایسنا،اسماعیل نادری در خصوص افزایش ۴۷ درصدی درآمد گمرک اصفهان در سال جاری، اظهار کرد: باید توجه داشت که موضوع صادرات و بازرگانی، امری تخصصی است و میزان صادرات استان نسبت به سال گذشته به لحاظ ارزش و وزن رشد خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه برخی شرکت‌ها نیز با وجود پتانسیل‌های خوب خود، متأسفانه در بحث صادرات موفق عمل نکردند، تأکید کرد: البته برخی شرکت‌ها با وجود تحریم‌ها و مشکلات انتقال ارز، جابجایی بار، کشتیرانی، بیمه و ...، با شناخت بازارهای هدف، صادرات خوبی داشته‌اند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان اصفهان با بیان اینکه متاسفانه امروز هر شرکت و کارخانه، با هر میزان تولید به سمت صادرات حرکت می‌کند، گفت: البته هنوز برای استاندارد سازی محصولات صادراتی و یا برندسازی در این حوزه، اقدامات لازم را انجام نداده‌ایم که این موجب رقابت معکوس در بازار شده است.

وی با اشاره به راهکارهای موجود برای رفع این مشکل، گفت: طی دو سال گذشته شرکت‌های مدیریت صادرات به عنوان شرکت‌های تخصصی حوزه صادرات برای بازاریابی محصولات تولیدی شرکت‌ها در سطح کشور تشکیل شده‌اند که از ۵۷ شرکت فعال، هفت شرکت در استان اصفهان فعالیت دارند و موجب بهبود شرایط صادرات استان شده است.

نادری در خصوص وضعیت صادراتی استان، گفت: در حال حاضر اصفهان در صادرات فرش حتی نسبت به دوران پیش از تحریم‌ها خوب عمل کرده، اما در بحث طلا به دلیل قوانین مالیات بر ارزش‌افزوده و مشکلات ورود شمش طلا به کشور در برهه‌ای از زمان دچار آسیب شد که البته با مرتفع شدن برخی خودتحریمی‌ها همچون منع واردات شمش طلا، شرایط تا حدودی بهبود یافته است.

وی با تاکید بر اینکه اصفهان با واقع شدن در مرکز کشور برای توسعه صادرات دسترسی به دریا و هیچ بندری ندارد، اظهار کرد: برای رفع این نقیصه طرح بندر خشک باید هر چه سریع‌تر به نتیجه می‌رسید که متأسفانه هنوز عملی نشده و نیازمند پیگیری بیشتر از سوی اتاق بازرگانی و دستگاه‌های ذی‌ربط است.


 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =