فرش

رئیس اتحادیه بافندگان فرش دستباف شیراز با بیان اینکه بافندگان فرش دستباف مستقیما نمی‌توانند محصولات خود را صادر کنند، گفت: با توجه به اینکه کشورهایی مانند آمریکا، آلمان و ... مشتریان ثابت فرش دستباف هستند، اما شرایط‌ اقتصادی باعث شده به سختی محصولات‌مان را صادر کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از ایلنا ناصر با بیان اینکه بافندگان فرش فارس دستباف در بخش صادرات با مشکلات زیادی مواجهند، گفت: اگرچه تحریم ها توانست تاثیراتی را بر روی صادرات فرش دستباف استان بگذارد، اما در حال حاضر هستند افرادی که محصولاتی مانند تابلو فرش، قالی و ... را به دیگر کشورها صادر می‌کنند.

 وی افزود: در سال جاری اتفاقات مناسبی در بخش صادرات فرش افتاد که در شرایط فعلی اقتصادی کشور، مناسب و امیدوارکننده برای این بخش بود.

مینا با بیان اینکه در حال حاضر کشور آلمان از فرش دستباف ما استقبال می‌کند، تصریح کرد: متاسفانه کشورهای هند، افغانستان، پاکستان، ترکیه و ... با کپی برداری از فرش‌های ما باعث شده اند که بازار فرش ایرانی با مشکلاتی مواجه شود.

رئیس اتحادیه بافندگان فرش دستباف به وضع و شرایط بافندگان فرش استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر مشکلات بیمه بافندگان فرش دستباف استان به صورت صد در صدی حل نشده است، اما در تلاشیم تا بیمه افرادی که به دلایل متعدد قطع شده است را دوباره فعال کنیم.

مینا با بیان اینکه شرایط اقتصادی سبب شده که مردم نتوانند از فرش‌های دستباف استقبال کنند ادامه می‌دهد: افزایش قیمت محصولات سبب شده است که یک قشر خاصی از مردم فرش دستباف خریداری کنند؛ به گفته وی، بیشتر مردم در حال حاضر از فرش های ماشینی استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه حدود 36 الی 37 هزار بافنده در استان فعالیت می‌کنند، ادامه داد: این افراد محصولاتشان را از طریق بازار یا نمایشگاه ها در اختیار مردم قرار می‌دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =